sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

III Mistrzostwa Polski Centralnej w Kata

III Mistrzostwa Polski Centralnej w Kata
 

W dniu 2 marca 2013r. w Hali Sportowej Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi odbyły się III Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama Karate w Kata. W zawodach tych nie mogło zabraknąć karateków Turkowskiego Klubu Karate oraz GKS Kasztelani Brudzew.

Zawody trwały kilka godzin, a skład sędziowski miał często nie lada orzech do zgryzienia z jednoznacznym określeniem zwycięzcy pojedynku, ponieważ konkurencje form kata stały na wysokim poziomie. W przerwie pomiędzy eliminacjami a finałami miłą niespodzianką dla zawodników był poczęstunek pyszną pizzą z pieca.

reklama

Na uwagę zasługuje fakt, że czwórka naszych zawodników, którzy posiadają dopiero białe pasy zajęła w swoich kategoriach kolejno: Wiktoria Andrzejewska – 1 miejsce, Anita Muraszewska i Oskar Wawrzyniak – 2 miejsce oraz Martyna Kuśmierczak – 3 miejsce.

Pozostali karatecy po zaciętych i niejednokrotnie wyrównanych pojedynkach uplasowali się kolejno na podium, zdobywając brązowe medale i puchary: Katarzyna Smarz, Aleksandra Kukuła, Natalia Królkowska, Ewelina Lipińska, Monika Lipińska, Julian Kubiak i Kamil Michałkiewicz.

Podsumowując zmagania karateków, należy stwierdzić że ciężka praca i treningi, niejednokrotnie wybierane przed rozrywkami, jak spędzanie czasu przy komputerze lub telewizorze, przyniosły niemały sukces w postaci 11 medali.

Z zawodnikami przebywali: Włodzimierz Rygiert, Marek Kruk, Robert Soliński, który pełnił również rolę sędziego, a także grono niezawodnych rodziców dopingujących swoje pociechy. Dziękujemy za pomoc Urzędowi Miasta w Turku.

reklama

Podobne artykuły

Prace konserwacyjna przy ujęciu. Dziś w nocy...

Prace konserwacyjna przy ujęciu. Dziś w nocy nie...

10 sierp.
Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

Trenuj za darmo! Bezpłatne zajęcia dla dzieci w...

3 sierp.
OSP Turek i myśliwi pomagają zwierzętom w...

OSP Turek i myśliwi pomagają zwierzętom w czasie suszy

27 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama