Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Najlepsi lekkoatleci zjechali się do Władysławowa

Najlepsi lekkoatleci zjechali się do Władysławowa - Źródło: www.wladyslawow.pl
Źródło: www.wladyslawow.pl 

Podobno lekkoatletyka jest królową sportu. Jeśli tak, to 6 maja zawładnęła Władysławowem, by tu ogłosić swoje królowanie. Tego dnia na kompleksie „Orlik 2012” odbyły się bowiem Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w lekkoatletyce szkół gimnazjalnych. Głównym organizatorem Mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Turku, ale po raz pierwszy współorganizował Mistrzostwa i gościł zawodników Władysławów. Taka impreza mogła się odbyć właśnie tu z tego względu, że gmina dysponuje bieżnią poliuretanową i świetną bazą, którą mogła udostępnić mistrzom lekkiej atletyki.

Władysławów po raz pierwszy gościł najlepszych lekkoatletów z powiatu tureckiego. Dzięki nowo powstałej bieżni gmina dysponuje aktualnie najlepszą bazą do trenowania królowej sportu. Dzięki temu mogła gościć zawodników ze szkół gimnazjalnych z całego powiatu.

W ramach zawodów rozgrywane były następujące konkurencje: bieg na 100 m, 110 m ppł., 300 m, 300 m ppł, 600 m, 1000 m, 2000 m, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, skok w dal, skok wzwyż oraz biegi sztafetowe. Wśród zawodników liczną reprezentację stanowili zawodnicy z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie i jako gospodarze dzielnie reprezentowali swoją szkołę. To przełożyło się na ich świetne wyniki.

Wśród chłopców na 110 m ppł. wygrał Mateusz Szmagaj z czasem 16.45 s. Czas osiągnięty przez Mateusza pozwala realnie myśleć o medalu na zawodach wojewódzkich. Drugie miejsce na tym samym dystansie zajął również uczeń z Władysławowa - Jakub Biadasiewicz. Karol Kujawa w pchnięciu kulą zajął drugie miejsce, Klaudia Golczynska trzecie na 300 m ppł., sztafeta 4x100 dziewcząt zdobyła drugą lokatę, a Błażej Borowiak zwyciężył w biegu na 300 m ppł.

To tylko część wyników uzyskanych przez reprezentantów z Władysławowa. Oczywiście równie dobrymi wynikami mogą poszczycić się reprezentanci innych szkół gimnazjalnych z terenu powiatu. Najlepsi pojadą reprezentować nasz powiat w Mistrzostwach Wojewódzkich. Ogromna w tym zasługa nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowywali sportowców, ale też koordynowali przebieg Mistrzostw.

Wszyscy opiekunowie wyrazili pochlebne opinie na temat organizacji zawodów i kto wie, może Władysławów na stałe pozostanie królestwem lekkoatletyki, a Mistrzostwa Powiatu Tureckiego co roku przyciągać będą na kompleks do Władysławowa sportowców z całego powiatu.

Autor artykułu: MM
Źródło: www.wladyslawow.pl

Podobne artykuły

Władze miasta i powiatu oddały cześć...

Władze miasta i powiatu oddały cześć pomordowanym w...

13 kw.
Punkt informacyjny w Starostwie Powiatowym w...

Punkt informacyjny w Starostwie Powiatowym w Turku...

3 lt.
Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe z...

Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe z ograniczonym...

17-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama