sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów: Biegiem pokonali odległość i rywali

Malanów: Biegiem pokonali odległość i rywali
 

Choć miniony weekend był ostatnim z letnich, to właśnie wtedy, nieco uprzedzając kalendarz astronomiczny, odbyły się VIII Biegi Uliczne "Malanowska Jesień". Impreza – jak zwykle ciesząca się dużym zainteresowaniem zawodników – zaliczana jest do klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski Wschodniej.

W dniu 21 września boisko przy malanowskim gimnazjum zapełniło się miłośnikami biegów. Najpierw w rywalizacji wzięły udział dzieci i młodzież, a w przypadku młodszych zawodników dystanse dostosowywane były do ich możliwości - przedszkolaki walczyły w biegu na 100m, gimnazjalistki musiały pokonać 1500 m, a ich rówieśnicy 2 km. Choć pewnie dla wielu rodziców w czasie startu ich pociech emocje stawały się nie do wytrzymania, to jednak mimo wszystko najbardziej „elektryzującym” wydarzeniem był rzecz jasna Bieg Główny. W jego trakcie na  liczącej sobie 10 km trasie Malanów – Grąbków – Miłaczew o jak najlepsze lokaty walczyło 18 kobiet i 68 mężczyzn.

reklama

Wyniki Biegu Głównego na 10.000m podczas VII Biegów Ulicznych "Malanowska Jesień":
Kat. mężczyzn
I miejsce: Patryk Łukaszewski – Gniezno – 00:33:57
II miejsce: Piotr Werner – Celestyny – 00:34:49
III miejsce: Krzysztof Nowosielski – Dąbie – 00:35:42

Kat. kobiet
I miejsce: Monika Ukleja - Ostrów Wlkp. - 00:41:42
II miejsce: Katarzyna Werner - Celestyny - 00:41:49
III miejsce: Sylwia Badowska - Łódź - 00:44:20

Zwycięzcom puchary, dyplomy, medale i nagrody pieniężne wręczyli wójt Gerard Krzeszewski, przewodniczący Rady Gminy w Malanowie - Ireneusz Augustyniak, dyrektor GCKiS - Małgorzata Przygońska oraz dyrektor OSiR w Malanowie - Jacek Erkiert. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie oraz  Gminne Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie, a wydarzenie wsparły Urząd Gminy Malanów i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Szczegółowe wyniki zawodów w kategorii kobiet i mężczyzn można pobrać ze strony Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie - www.osir.malanow.pl, a bogatą fotorelację z wydarzenia prezentujemy w materiale "Malanów: Bieg w blasku jesiennego słońca".

AW

Podobne artykuły

OSP Malanów wygrywa zawody strażackie w Miłaczewie

OSP Malanów wygrywa zawody strażackie w Miłaczewie

2 sierp.
Medale dla UKS Sprinter Słodków na...

Medale dla UKS Sprinter Słodków na Mistrzostwach...

23-09-2020
XIV Malanowska Jesień dla dzieci i młodzieży. W...

XIV Malanowska Jesień dla dzieci i młodzieży. W...

21-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama