piątek 23 lipca 2021

Sławy, Sławosza, Żelisławy

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Akademia Orlika w półfinale wojewódzkim w Turnieju Premiera Donalda Tuska

Akademia Orlika w półfinale wojewódzkim w Turnieju Premiera Donalda Tuska
 

Na Orliku przy Gimnazjum nr 1 w Turku na zlecenie Szkolnego Związku Sportowego odbył się ćwierćfinał województwa Wielkopolskiego o Puchar Premiera Donalda Tuska. Głównym organizatorem turnieju jest Ministerstwo Sportu. Celem organizacji IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnorodnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

Po wcześniejszych eliminacjach gminnych do ćwierćfinału awansowały drużyny SP Przedecz, SP Malanów, SP Przykona, Akademia Orlika Turek. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Na turnieju nie zabrakło pięknych i widowiskowych bramek, szczególne napięcie wzrosło w ostatnim decydującym meczu gdzie do ostatniej chwili mierzyły się losy pierwszego miejsca, większe szczęście miała Akademia Turek strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu i uzyskała awans do kolejnego etapu rozgrywek. Akademia Turek awansując do następnego etapu rozgrywek wybierze się do Kalisza gdzie rozegra kolejny etap rozgrywek półfinał wojewódzki. Turniej sędziował Tomasz Wójtowicz.

reklama

W drużynie zwycięzców Akademii Orlika grali:

Michał Dybus, Kamil Pawlak, Michał Buchelt, Kacper Kuśmirek, Sebastian Kurzawa, Kacper Józefiak, Filip Kurek, Mikołaj Modrzejewski, Hubert Kozelan, trenerzy Bartłomiej Wiśniewski i Michał Gaj.

Wyniki:
Akademia Turek - SP Przykona 2 : 0
SP Malanów - SP Przedecz 1 : 2
Akademia Turek - SP Malanów 4 : 0
SP Przykona - SP Przedecz 0 : 2
SP Malanów - Przykona 1 : 1
Akademia Turek - SP Przedecz 3 : 2

reklama
  Drużyna Pkt. Br.
1. Akademia  Orlika Turek  9 9:2
2. SP Przedecz  6 6:3
3. SP Przykona 1 1:5
4. SP Malanów    1 2:7

 

Podobne artykuły

Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

Orlik i Biblioteka Publiczna w Dobrej otwarte

12-05-2020
Turek i Tuliszków otwierają

Turek i Tuliszków otwierają "Orliki". Są jednak...

06-05-2020
X Edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2019 w...

X Edycja Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2019 w...

12-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama