niedziela 12 maja 2024

Dominika, Imeldy, Pankracego

Tur rozgromił lidera 6-1!

Niesamowitych emocji przysporzyli kibiciom juniorzy Tura, którzy dosłownie rozgromili liderów grupy. W minioną sobotę, 12 października, po raz pierwszy na własnym boisku drużyna MKS 1921 Turek wygrała ze Spartą Barłogi 6-1.

Tur w pięknym stylu pokonał pierwszy zespół w tabeli. - Sparta nie miała dziś zbyt wiele do powiedzenia. Wynik cieszy tym bardziej, że drużyna mogła pierwszy raz pokazać się przed własną publicznością – komentuje mecz trener juniorów Dawid Jóźwiak. - Dziś można było podsumować, to co działo się z naszą drużyną przez ostatnie tygodnie i śmiało można powiedzieć, że zawodnicy zdali egzamin. Było zaangażowanie, charakter i mądra, rozsądna gra – podsumowuje Jóźwiak. W ciągu 2 tygodni juniorzy Tura rozegrali 3 mecze z drużynami z czołówki tabeli. Juniorom pozostały do rozegrania jeszcze 4 mecze.

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z meczu nadesłane przez trenera Dawida Jóźwiaka

W pierwszej połowie Tur stworzył kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Trzepacz na początku spotkania wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz zbyt szybko oddał strzał obok bramki. Po kilku minutach świetną akcję całego zespołu wykończył Szwedzki, który po zagraniu od Przybylaka umieścił piłkę obok interweniującego bramkarza. Warto dodać, że w tej akcji brało udział kilku zawodników, którzy wymienili między sobą kilkanaście podań.

Po chwili wynik wynosił 2:0. Gruca świetnie ograł kilku zawodników na skrzydle i dośrodkował w pole karne. Tam Szwedzki przedłużył piłkę głową, do której dopadł Trzepacz i mocnym strzałem obok bramkarza zdobył gola.

W samej końcówce pierwszej połowy Tur stracił gola, gdzie po rzucie rożnym zawodnik Sparty głową strzela bramkę. To jednak wszystko, na co było stać w sobotę lidera z Barłóg.

W drugiej połowie zaczęła się kanonada strzelecka zawodników z Turku. Najpierw Gruca strzela w samo okienko z 25 metrów. Później Szwedzki uderza z rzutu wolnego na wynik 4:1.

Całą drugą połowę zawodnicy Tura rozgrywali praktycznie w ataku pozycyjnym i goście nie zagrozili im ani razu.

Swoją świetną passę potwierdził Przybylak Krystian i Kostrzewa Adam. Po uderzeniu Krystiana z dystansu piłka odbija się od poprzeczki, po czym Adam dobija ją w bramkę.

Gola na 6:1 zdobył Tomczyk z rzutu wolnego.

Bramki dla Tura: Trzepacz Benjamin, Szwedzki Michał x2, Tomczyk Hubert, Kostrzewa Adam, Gruca Patryk

Skład: Skoczylas Kamil, Przybylak Patryk (70 min. Kaczmarek Przemysław) Młynarski Kuba, Tomczyk Hubert (72 min. Kowalski Jakub),  Kostrzewa Adam, Przybylak Krystian (60 min. Nizołęcki Cezary), Trzepacz Beniamin (75 min. Domagalski Arkadiusz), Szwedzki Michał,  Krótkiewcz Konrad (41 min. Winiarski Patryk), Młynarczyk Krzysztof, Gruca Paryk (71 min. Borkowski Błażej).