środa 20 stycznia 2021

Fabioli, Miły, Sebastiana

reklama

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew owocowych. W Krwonach powstaje "Zaczarowany Ogród"

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew owocowych. W Krwonach powstaje
 

W Krwonach na terenie gminy Brudzew powstaje Zaczarowany Ogród. Projekt mający na celu przywrócenie dawnych odmian drzew owocowych zainicjowany przez Lokalną Grupę Działania TUR. W zeszły czwartek 26 listopada dokonano pierwszych nasadzeń jabłoni, grusz i śliw.

„Zaczarowany Ogród” to projekt zainspirowany pomysłem odtworzenia starych zapomnianych odmian drzew owocowych. Akcję swoim doświadczeniem wspierają także pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz fachowcy z firmy ProBiotics – producenta naturalnych środków wspierających rozwój roślin.

W czwartkowy poranek na terenie siedziby LGD Tur posadzono 150 drzewek starych odmian jabłoni, gruszy i śliwek. -Idea naszego "Zaczarowanego Ogrodu" jest taka, że promujemy stare rodzime odmiany drzew owocowych które są zarówno smaczne jak i odporne na warunki atmosferyczne – informuje prezes LGD TUR Magdalena Ciołek dodając, że powstający ogród będzie miejscem naturalnym, w którym nie będą stosowane środki chemiczne. Ten fakt jest możliwy dzięki współpracy z firmą ProBiotics z Bratuszyna.

Program jest finansowanych ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. -Merytorycznie za całość działań związnaych z nasadzeniami odpowiedzialny jest pan Robert Wieczorek wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – dodaje Magdalena Ciołek. Akcję instruktażu dotyczącego właściwego sadzenia i przygotowywania drzewek do dalszego rozwoju przeprowadził Sławomir Gacka z firmy ProBiotics.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni Adamów

Wideo: Wyburzenie komina elektrowni...

17-12-2020
Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy na Sukces

Wideo: Brudzewianin zwycięzcą Szansy...

06-10-2020
Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą...

07-03-2020
Wideo: Polonez maturzystów ZST zachwycił...

Wideo: Polonez maturzystów ZST...

23-02-2020
Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął...

17-02-2020
Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z...

26-01-2020
reklama
reklama
reklama