poniedziałek 19 kwietnia 2021

Alfa, Leonii, Tytusa

6°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew owocowych. W Krwonach powstaje "Zaczarowany Ogród"

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew owocowych. W Krwonach powstaje
 

W Krwonach na terenie gminy Brudzew powstaje Zaczarowany Ogród. Projekt mający na celu przywrócenie dawnych odmian drzew owocowych zainicjowany przez Lokalną Grupę Działania TUR. W zeszły czwartek 26 listopada dokonano pierwszych nasadzeń jabłoni, grusz i śliw.

„Zaczarowany Ogród” to projekt zainspirowany pomysłem odtworzenia starych zapomnianych odmian drzew owocowych. Akcję swoim doświadczeniem wspierają także pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz fachowcy z firmy ProBiotics – producenta naturalnych środków wspierających rozwój roślin.

W czwartkowy poranek na terenie siedziby LGD Tur posadzono 150 drzewek starych odmian jabłoni, gruszy i śliwek. -Idea naszego "Zaczarowanego Ogrodu" jest taka, że promujemy stare rodzime odmiany drzew owocowych które są zarówno smaczne jak i odporne na warunki atmosferyczne – informuje prezes LGD TUR Magdalena Ciołek dodając, że powstający ogród będzie miejscem naturalnym, w którym nie będą stosowane środki chemiczne. Ten fakt jest możliwy dzięki współpracy z firmą ProBiotics z Bratuszyna.

Program jest finansowanych ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. -Merytorycznie za całość działań związnaych z nasadzeniami odpowiedzialny jest pan Robert Wieczorek wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – dodaje Magdalena Ciołek. Akcję instruktażu dotyczącego właściwego sadzenia i przygotowywania drzewek do dalszego rozwoju przeprowadził Sławomir Gacka z firmy ProBiotics.

reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru -...

27 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko

Wideo: Bajki na Dobranoc - Słuchowisko...

19 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony Kapturek

Wideo: Bajki na Dobranoc - Czerwony...

12 mrz.
Wideo: Na bogato i z przytupem czyli muzyczne...

Wideo: Na bogato i z przytupem czyli...

8 mrz.
Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "Materiał...

26 lt.
Wideo: Bajki na Dobranoc -

Wideo: Bajki na Dobranoc - "O...

19 lt.
reklama
reklama
reklama