poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew owocowych. W Krwonach powstaje "Zaczarowany Ogród"

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew owocowych. W Krwonach powstaje
 

W Krwonach na terenie gminy Brudzew powstaje Zaczarowany Ogród. Projekt mający na celu przywrócenie dawnych odmian drzew owocowych zainicjowany przez Lokalną Grupę Działania TUR. W zeszły czwartek 26 listopada dokonano pierwszych nasadzeń jabłoni, grusz i śliw.

„Zaczarowany Ogród” to projekt zainspirowany pomysłem odtworzenia starych zapomnianych odmian drzew owocowych. Akcję swoim doświadczeniem wspierają także pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz fachowcy z firmy ProBiotics – producenta naturalnych środków wspierających rozwój roślin.

W czwartkowy poranek na terenie siedziby LGD Tur posadzono 150 drzewek starych odmian jabłoni, gruszy i śliwek. -Idea naszego "Zaczarowanego Ogrodu" jest taka, że promujemy stare rodzime odmiany drzew owocowych które są zarówno smaczne jak i odporne na warunki atmosferyczne – informuje prezes LGD TUR Magdalena Ciołek dodając, że powstający ogród będzie miejscem naturalnym, w którym nie będą stosowane środki chemiczne. Ten fakt jest możliwy dzięki współpracy z firmą ProBiotics z Bratuszyna.

Program jest finansowanych ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. -Merytorycznie za całość działań związnaych z nasadzeniami odpowiedzialny jest pan Robert Wieczorek wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – dodaje Magdalena Ciołek. Akcję instruktażu dotyczącego właściwego sadzenia i przygotowywania drzewek do dalszego rozwoju przeprowadził Sławomir Gacka z firmy ProBiotics.

Iwona Łechtańska dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Oglądaj także:

Wideo: Brawo! Brawo! Brawo czyli polonez...

Wideo: Brawo! Brawo! Brawo czyli...

5 lt.
Wideo: Przepiękny polonez maturzystów ZSR CKP...

Wideo: Przepiękny polonez...

30 st.
Wideo: Polonez na 56 par rozpoczął...

Wideo: Polonez na 56 par rozpoczął...

14 st.
Wideo: Wyjątkowy koncert w Boleszczynie....

Wideo: Wyjątkowy koncert w...

25-12-2023
Wideo: Wystawa „Dusze Mehoffera” w Muzeum...

Wideo: Wystawa „Dusze Mehoffera” w...

23-11-2023
Wideo: Wystawa: Moda na Modelarstwo. Przystań...

Wideo: Wystawa: Moda na Modelarstwo....

25-10-2023
reklama
reklama
reklama