czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

20°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Portalowcy czytali Tuwima

Portalowcy czytali Tuwima
 

Choć członkowie redakcji Turek.net.pl zajmują się głównie pisaniem, to we wtorek 26 listopada postanowiliśmy pokazać, że i czytanie wychodzi nam nie najgorzej. W tym celu odwiedziliśmy przedszkole Magiczna Chatka, a wszystko w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.  

Kolejna edycja czytania dzieciom w turkowskich przedszkolach rozpoczęła się w ubiegłym miesiącu. Turkowska odsłona akcji „Cała Polska czyta dzieciom” organizowana jest pod patronatem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku, a pracownicy redakcji Turek.net.pl zostali wytypowani do regularnego odwiedzania Magicznej Chatki na os. Wyzwolenia.

reklama

O ile w dniu 29 października we wspomnianym przedszkolu pojawił się jeden przedstawiciel portalu czyli Marcin Derucki, to już w dniu 26 listopada ilość gości wzrosła o 100% (a biorąc pod uwagę kryterium wagi nawet o więcej). Z dziećmi spotkało się dwóch czytających, ponieważ do wspomnianego już członka redakcji dołączył Arkadiusz Wszędybył. Jako że rok 2013 jest rokiem Juliana Tuwima, dzieci podczas wtorkowego spotkania wysłuchały najpopularniejszych utworów tego właśnie twórcy literatury, takich jak „Lokomotywa”, "Dwa Michały”, „Słoń Trąbalski” itd.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” to kampania społeczna, zapoczątkowana w czerwcu 2001. Działanie ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, które stanowi skuteczną i przyjazną metodę wspomagania wszechstronnego rozwoju najmłodszych. 

Portalowcy czytali Tuwima

Podobne artykuły

Turek: Głośno o niepodległości

Turek: Głośno o niepodległości

02-10-2018
Młynarczyk apeluje, by radna oddała mandat lub...

Młynarczyk apeluje, by radna oddała mandat lub...

27-03-2013
LINK DO PRZYSZŁOŚCI –...

LINK DO PRZYSZŁOŚCI – „kliknięty”...

14-03-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama