środa 02 grudnia 2020

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

reklama

Podróż w poszukiwaniu dziecięcych uśmiechów

Podróż w poszukiwaniu dziecięcych uśmiechów - foto: A. Wojtyra
foto: A. Wojtyra 

W niedzielne przedpołudnie, 31 maja, wystartował IX Integracyjny Rajd Turystyczny "O Uśmiech Dziecka”, Galew-Kolnica 2015. Rajd zorganizowany został w ramach Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Na wspólne świętowanie zapraszali organizatorzy: Wójt Gminy Brudzew, Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” oraz Klub Turystyczny PTTK.

Już o godzinie 10.30 wspólną wyprawę z Galewa rozpoczęli wszyscy tłumnie przybyli uczestnicy rajdu. W tym roku uczestnicy mieli do wyboru aż trzy opcje tras. Pierwszą i najliczniejszą ekipę tworzyła grupa piesza. Druga grupa to rowerzyści, którzy zdecydowali się na trasę krótką, była to tzw. trasa rodzinna. Już kilkuletnie dzieci wraz z rodzicami jechali drogą do celu. Na największy wysiłek również nie zabrakło chętnych, którzy nie bojąc się ponad 30 km trasy, podjęli się wyzwania przystępując do kolejnej grupy rowerowej, tym razem długiej. W tej grupie znalazła się zdecydowana większość młodzieży.

Miłym zaskoczeniem okazał się jeden z przystanków, który czekał na wszystkie grupy na półmetku trasy. Podczas pauzy wszyscy uczestnicy mogli podziwiać unikatowe auta i motocykle, które dzięki uprzejmości Turkowskiego Klubu Miłośników Zabytkowej Motoryzacji czekały na nich na młodych i starszych podróżników. Poza motoryzacją przerwa stanowiła okazję do zabawy takiej jak strzelanie biczem wodnym do celu. Atrakcję te umożliwili strażacy z zastępu OSP Brudzew.

Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił nadszedł czas na dalszą podróż, która prowadziła do parku w Kolnicy przy GOK Wozownia, gdzie rozpoczynały się kolejne atrakcję.

Na popołudnie zaplanowano między innymi występy dzieci i młodzieży z Gminnego Przedszkola w Brudzewie oraz GOK Wozownia. Jak przystało na Dzień Dziecka w parku nie zabrakło wielu słodyczy, waty cukrowej, czy lodów dla naszych milusińskich. Wśród wszystkich zabaw znaleźć tam mogliśmy: przejazdy bryczką, gry, konkursy, wyścigi, bańki mydlane, malowanie twarzy, czy też balonowe zoo!

Wszyscy rodzice natomiast mogli skorzystać z ogródka rodzinnego, skąd mogli mieć na oku bawiące się maluchy. Wszyscy, którzy brali udział w rajdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Impreza, zaplanowana została na cały dzień kończąc się koncertem zespołów instrumentalnych, aż do godziny 20.00.

Wspólnej zabawie i tym razem sprzyjała udana, słoneczna pogoda dzięki czemu uczestników imprezy oraz rajdu było wielu.

A. Wojtyra

foto: A. Wojtyra2
foto: A. Wojtyra3
foto: A. Wojtyra4
foto: A. Wojtyra5
foto: A. Wojtyra6
foto: A. Wojtyra7
foto: A. Wojtyra8
foto: A. Wojtyra9
foto: A. Wojtyra10
foto: A. Wojtyra11
foto: A. Wojtyra12
foto: A. Wojtyra13
foto: A. Wojtyra14
foto: A. Wojtyra15
foto: A. Wojtyra16
foto: A. Wojtyra17
foto: A. Wojtyra18
foto: A. Wojtyra19
foto: A. Wojtyra20
foto: A. Wojtyra21
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Wszyscy kochamy pluszowe misie - Światowy Dzień...

Wszyscy kochamy pluszowe misie -...

25 list.
Egzamin Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku

Egzamin Klubu Sportów i Sztuk Walk w...

24 list.
Protest rolników w Turku w spokojnej...

Protest rolników w Turku w spokojnej...

7 paźd.
Walczyli w ramach Mistrzostw Wielkopolski...

Walczyli w ramach Mistrzostw...

4 paźd.
Turkowscy harcerze i zuchy w kolejnej edycji...

Turkowscy harcerze i zuchy w kolejnej...

30 wrz.
Earth Festiwal 2020 już za nami. Fotogaleria z...

Earth Festiwal 2020 już za nami....

24 sierp.
reklama
reklama
reklama