niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Puchar Polski: Cieślak mocniejszy niż Tornado. Tulisia "wykopała" Targówkę z PP OZPN Konin

Puchar Polski: Cieślak mocniejszy niż Tornado. Tulisia
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W ubiegłym roku po raz pierwszy mistrz Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Malanowie mógł zagrać w Pucharze Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koninie. Przygoda ta dla PKS Orzeł Dziadowice-Folwark zakończyła się już po jednym meczu, gdyż mistrza GLPN pokonała Tulisia Tuliszków. We wtorek 22 sierpnia PKS mógł zostać „pomszczony” przez zespół Tornado Targówka, ale życie to nie hollywoodzki film, naszpikowany niespodziewanymi zwrotami akcji. Tulisia uporała się z tegorocznym triumfatorem GLPN i to ona zagra w II rundzie Pucharu Polski.

We wtorkowe popołudnie na boisku w Malanowie spotkali się piłkarze z różnorodnymi umiejętnościami, z rozmaitym boiskowym obyciem. Tulisia Tuliszków w tym sezonie gra w klasie okręgowej, ale zarazem w Tuliszkowie wystawiona zostanie także drużyna do rozgrywek B-klasy. Przed meczem trener Tulisii zapowiedział, że priorytetem jest dla niego liga okręgowa, więc w Pucharze Polski skorzysta – jak podał MGKS Tulisia Tuliszków – „z zawodników, którzy dotychczas nie zgromadzili zbyt wielu minut na boisku”. Mimo tych zapowiedzi na boisku w Malanowie pojawiły się też bardzo znane twarze Tulisii. Jeśli chodzi o Tornado, to jest to drużyna grająca we wspomnianej Gminnej Lidze Piłki Nożnej w Malanowie, czyli nie w A-klasie czy B-klasie, ale osobnej lidze, powiązanej nieco z OZPN Konin. Z drugiej strony w GLPN w niedzielne popołudnia grywają także piłkarze, którzy jednocześnie są zawodnikami zespołów ze wspomnianej A-klasy.

Początek wtorkowego meczu był małą niespodzianką, ponieważ różnica między zespołami nie była przesadnie widoczna. Co ciekawe, to właśnie Tornado Targówka około 17. minuty zdobyło pierwszego gola. Wynik 1:0 utrzymał się przez 20 minut. Mniej więcej w 37. minucie wyrównała Tulisia i było już 1:1. Przy takim też wyniku zawodnicy zakończyli pierwszą połowę spotkania. W drugiej połowie Tulisia pokazała, że nie zamierza niespodziewanie odpaść z Pucharu Polski z debiutantem w tychże rozgrywkach. Koniec końców Tornado Targówka uległo Tulisii Tuliszków 2:4. Nie jest to zły wynik, gdyż przed rokiem wspomniany PKS Orzeł przegrał z Tulisią 0:7.

Bramki dla Tulisii: Piotr Raszewski, 3 x Jakub Cieślak,
Bramki dla Tornado: Damian Potasiński, Dawid Szustak,

Piłkarskich emocji nie zabraknie także w środę. 23 sierpnia, na boisku w Psarach, walczyć ze sobą będą Teleszyna Przykona (A-klasa) oraz Kasztelania Brudzew (klasa okręgowa). Start rywalizacji o godz. 17:30. Zwycięzcy wspomnianych starć awansują do drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Konin. Od etapu drugiej rundy swój udział w rozgrywkach pucharowych rozpoczną takie lokalne zespoły, jak MKS Tur 1921 Turek oraz Orzeł Kawęczyn.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama