sobota 23 luty 2019

Damiana, Romana, Romany

reklama

Dziadowice-Folwark: Otworzyli siłownię podczas Festynu Tradycji Regionalnej i Dnia Seniora

Dziadowice-Folwark: Otworzyli siłownię podczas Festynu Tradycji Regionalnej i Dnia Seniora - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W czwartek 31 maja mieszkańcy miejscowości Dziadowice-Folwark oraz członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia Folwarczanie spotkali się podczas podwójnej, a właściwie potrójnej imprezy. Wtedy to odbył się Festyn Tradycji Regionalnej, połączony z Dniem Seniora oraz otwarciem siłowni plenerowej.

Mamy przyjemność państwa gościć w naszej małej miejscowości, lokalnej społeczności, która od wielu już lat prężnie i z zapałem integruje mieszkańców gminy i powiatu, organizując festyny i przedsięwzięcia kulturalne. Aktywnie tworząc możliwości wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. To ważne szczególnie dziś, w czasie, gdy świętujemy 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzisiejszy festyn to dla nas czas na kultywowanie tradycji regionalnej oraz ukłon w kierunku tego, co ważne, gdy mówimy o naszej lokalnej tożsamości. Jest ona silnie zapisana w pieśniach ludowych i w regionalnej kuchni. Tradycyjnie kulinarne są silnie związane ze Stowarzyszeniem Folwarczanie i są chętnie kultywowane – mówiła radna, sołtys i prezes Folwarczan w jednej osobie Bożena Kołek, zapraszając wszystkich do wysłuchania występy zespołów ludowych Jarzębinki i Cekowianki oraz do smakowania swojskich dań. Wśród gości znaleźli się m.in. radna powiatowa Zofia Gruszczyńska, zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego – Dariusz Młynarczyk, prezes Zarządu RBS w Malanowie – Jan Tygielski.

Nim jednak rozpoczęto delektowanie się specjałami, zgromadzeni stali się świadkami uroczystego otwarcia siłowni plenerowej. Obiekt poświęcił ksiądz prałat Stanisław Płaszyczyk, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonali ponadto prezes Bożena Kołek oraz wójt Sławomir Prentczyński. Zarówno włodarz gminy, jak i ksiądz prałat szybko skorzystali z okazji i przetestowali nowe urządzenia. Były też i inne, prozdrowotne akcenty. Krótką prelekcję, poświęconą racjonalnemu odżywianiu, wygłosiła podczas festynu dietetyk Karolina Łajdecka, a z uczestnikami imprezy spotkała się również specjalistka od ćwiczeń fizycznych, pani Aleksandra. Instruktorka fitness w ciągu ostatnich miesięcy prowadziła zajęcia z zainteresowanymi paniami, a podczas festynu nagrodziła wszystkie miłośniczki aktywnego wypoczynku pamiątkowymi kubeczkami.

Siłownia powstała w ramach operacji „Na Folwarku zdrowo i bezpiecznie”, mającej na celu budowanie tożsamości lokalnej oraz włączenie społeczne na obszarze działania Turkowskiej Unii Rozwoju T.U.R. oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wzrost aktywności społecznej. Działanie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS – rozwój lokalny kierowany przez społeczność), poddziałania 19.2: Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Festyn Tradycji Regionalnej oraz Dzień Seniora odbyły się dzięki wsparciu gminy Malanów oraz Powiatu Tureckiego. Prezes Stowarzyszenia Folwarczanie dziękowała również lokalnym sponsorom: państwu Ogrodowczykom, państwu Kubackim oraz firmie Sun Garden.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21
foto: Arkadiusz Wszędybył22
foto: Arkadiusz Wszędybył23
foto: Arkadiusz Wszędybył24
foto: Arkadiusz Wszędybył25
foto: Arkadiusz Wszędybył26
foto: Arkadiusz Wszędybył27
foto: Arkadiusz Wszędybył28
foto: Arkadiusz Wszędybył29
foto: Arkadiusz Wszędybył30
foto: Arkadiusz Wszędybył31
foto: Arkadiusz Wszędybył32
foto: Arkadiusz Wszędybył33
foto: Arkadiusz Wszędybył34
foto: Arkadiusz Wszędybył35
foto: Arkadiusz Wszędybył36
foto: Arkadiusz Wszędybył37
foto: Arkadiusz Wszędybył38
foto: Arkadiusz Wszędybył39
foto: Arkadiusz Wszędybył40
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830 tyś zł

OSP Kuny z nowym wozem bojowym za 830...

16 lt.
Oto maturzyści

Oto maturzyści "Ogólniaka". Eleganccy,...

9 lt.
Bal I Liceum Ogólnokształcącego zakończył sezon...

Bal I Liceum Ogólnokształcącego...

9 lt.
Sukcesy młodych wokalistów na Festiwalu w Ślesinie

Sukcesy młodych wokalistów na...

4 lt.
Bawili się podczas II Balu Karnawałowego Osób...

Bawili się podczas II Balu...

4 lt.
Strażacy z powiatu przeszukują kompleks...

Strażacy z powiatu przeszukują...

3 lt.
reklama
reklama
reklama