Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dziadowice-Folwark: Kacze udka i żelazne kluski zasmakowały uczestnikom Bitwy Regionów

Dziadowice-Folwark: Kacze udka i żelazne kluski zasmakowały uczestnikom Bitwy Regionów
 

W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku rozegrał się finał konkursu „Bitwa regionów-bitwa na smaki" Folwarczanie mogą zdecydowanie uznać spędzoną tam niedzielę za udaną! Wyróżnienie i gratulacje z ust tak zacnego jury to sama przyjemność. 

Komisja w składzie: przewodniczący – Grzegorz Parczewski oraz członkowie: Artur Michna, Hubert Gonera, dr Józef Sadkiewicz i Grzegorz Łapanowski oceniła 30 dań konkursowych i przyznała następujące miejsca: 
I Miejsce – Stowarzyszenie „Podlaski szlak kulinarny" w Szepietowie (województwo podlaskie) za Udziec z dzika na rejbaku oblany leśnym sosem; 
II Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Kamień Mały (woj. lubuskie) za przygotowanie „Kasli" – karkówki surowej wędzonej duszonej w kapuście kiszonej;
III Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Ornontowice (woj. śląskie) za Kopę Ornotowicką.

reklama

Wyróżnienie: 
Stowarzyszenie „Folwarczanie" Dziadowice Folwark (woj.wielkopolskie) – Pieczone kacze udka z kluskami żelaznymi i glazurowanymi buraczkami oraz Koło Gospodyń Wiejskich Osowiec (woj. wielkopolskie) – Kaczka Faszerowana.

Nagrody w konkursie ufundowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. 

Jest nam niezmiernie miło tym bardziej, iż w w niedzielę 16.09 reprezentowaliśmy  partnera strategicznego czyli "POLSKA SMAKUJE" na II edycji Warszawskiego Festiwalu Smaku w Warszawie. Na zaproszenie organizatora pana Grzegorza Łapanowskiego promowalismy wielkopolskie smaki i potrawy tradycyjne.

reklama

BK
Wideo: TVP Bydgoszcz

materiał nadesłany
* tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Malanów: Wezmą 2 mln kredytu na drogi w...

Malanów: Wezmą 2 mln kredytu na drogi w Feliksowie,...

30-08-2018
Malanów: Sołtyski powiedziały sobie do słuchu....

Malanów: Sołtyski powiedziały sobie do słuchu....

03-08-2018
Kotwasice: Zajadali knedle, kluski, kiszkę i...

Kotwasice: Zajadali knedle, kluski, kiszkę i...

01-07-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama