poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn: Trenowali z Dawidem Muchlewiczem

Kawęczyn: Trenowali z Dawidem Muchlewiczem - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Jak zostać zawodowym strażakiem? W jaki sposób ćwiczyć, by przejść testy sprawnościowe? Takie pytania zadaje sobie niejeden młody pasjonat pożarnictwa, widzący się w przyszłości w mundurze. Zainteresowani uzyskali wiele wskazówek w dniu 15 września, kiedy to na „Orliku” w Kawęczynie odbyło się spotkanie ze specjalistą z zakresu tworzenia planów treningowych przygotowujących do rekrutacji do służb mundurowych – Dawidem Muchlewiczem.

W weekendowe przedpołudnie na „Orliku” zjawiły się zawodniczki MDP Żdzary, nie zabrakło też kilku młodych zawodników płci męskiej z MDP Głuchów. Nastolatkowie – którym towarzyszyli Michał Chachuła i Marcin Mazurek – dowiedzieli się, jak rozpoczęła się przygoda Dawida Muchlewicza z pożarnictwem. Gość opowiadał o swojej ścieżce edukacji, o pierwszej wizycie w remizie w wieku dziecięcym. Ekspert tłumaczył zawodnikom MDP, że istnieją rozmaite drogi do zostania zawodowym strażakiem. Można wziąć udział w tzw. naborze „z ulicy”, udać się do szkoły aspiranckiej, czy też studiować w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i zdobyć zarazem strażacki stopień, jak i tytuł naukowy inżyniera itp.

reklama

Dawid Muchlewicz prosił zgromadzonych na „Orliku” nastolatków, by nie poddawali się presji mediów i nie wierzyli w to, co widzą w internecie. Wyjaśniał, że na Facebooku czy Instagramie wszystko wygląda łatwo, wszyscy sprawiają wrażenie pięknych, wyrzeźbionych wysportowanych. Co gorsza wiąże się to z propagowaniem rozmaitych specyfików, po które sięgają później młodzi ludzie wierząc, że łatwiej uzyskają idealną sylwetkę i wyniki w sporcie. Tymczasem nic nie przychodzi łatwo i od razu. Dawid Muchlewicz przestrzegał, by nie inspirować się nasterydowanymi ludźmi z portali społecznościowych i nie zajadać się kreatyną. Zamiast tego należy wypracować swój tryb rozsądnych treningów.

Ekspert objaśnił nastolatkom, na czym polega test sprawnościowy, przeprowadzany podczas naboru do PSP. W jego trakcie trzeba zaprezentować swoją kondycje podczas biegu, podciągania się na drążku itp. Dawid Muchlewicz postanowił więc pokazać zawodnikom MDP, jak wyglądają założenia biegowego Beep Testu, jak poprawnie należy wykonywać podstawowe ćwiczenia, poprawnie trzymać postawę ciała. – Nie potrzeba wielkiej siłowni. Wystarczy sportowy strój, dobre buty, wystarczą ćwiczenia na ciężarze własnego ciała – tłumaczył znany trener.

Jak wyliczył Dawid Muchlewicz, podczas jednego z niedawno przeprowadzanych naborów do Państwowej Straży Pożarnej w jednym z miast, z 720 kandydatów testy sprawnościowe przeszło jedynie 120. Czy rady Dawida Muchlewicza sprawią, że strażackie szeregi zasilą w przyszłości obecni zawodnicy MDP z terenu gminy Kawęczyn? O tym przekonamy się w przyszłości.

AW

foto: Arkadiusz Wszędybył2
foto: Arkadiusz Wszędybył3
foto: Arkadiusz Wszędybył4
foto: Arkadiusz Wszędybył5
foto: Arkadiusz Wszędybył6
foto: Arkadiusz Wszędybył7
foto: Arkadiusz Wszędybył8
foto: Arkadiusz Wszędybył9
foto: Arkadiusz Wszędybył10
foto: Arkadiusz Wszędybył11
foto: Arkadiusz Wszędybył12
foto: Arkadiusz Wszędybył13
foto: Arkadiusz Wszędybył14
foto: Arkadiusz Wszędybył15
foto: Arkadiusz Wszędybył16
foto: Arkadiusz Wszędybył17
foto: Arkadiusz Wszędybył18
foto: Arkadiusz Wszędybył19
foto: Arkadiusz Wszędybył20
foto: Arkadiusz Wszędybył21

Podobne artykuły

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła...

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła na...

28 sierp.
Sierpniowe treningi w Chorwacji. Tuliszkowscy...

Sierpniowe treningi w Chorwacji. Tuliszkowscy judocy...

24 sierp.
Lodowy trening na koniec wakacji. Atrakcyjny...

Lodowy trening na koniec wakacji. Atrakcyjny finisz...

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Turek ponownie na asfaltowej fali. Widowiskowe...

Turek ponownie na asfaltowej fali....

1 paźd.
Strażaczki z Kalinowej najlepsze! Kobiety na...

Strażaczki z Kalinowej najlepsze!...

12 wrz.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami...

12 wrz.
Było smacznie i inspirująco! Na dożynkach w...

Było smacznie i inspirująco! Na...

5 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

1 wrz.
Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica agresji...

Nigdy Więcej Wojny! 83. rocznica...

1 wrz.
reklama
reklama
reklama