czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Pierwszy w Turku Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta

Pierwszy w Turku Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta - foto: JM
foto: JM 

Było radośnie, muzycznie i rodzinnie – Marsz dla Życia i Rodziny organizowany jest w Polsce od 2006 roku, lecz w Turku był to debiut wydarzenia, który z pewnością z przytupem przejdzie do lokalnej historii. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania – pod kościołem św. Barbary zebrało się wielu uczestników z barwnymi plakatami: od tych najmłodszych do najstarszych, rodziny, przyjaciele.  A wszystko po to, by wspólnie pokazać, że kochają życie, które jest najcenniejszym darem, a rodzina ma wielką moc!

Marsz poprzedziła msza święta w intencji rodzin w kościele św. Barbary, skąd następnie wszyscy razem wyruszyli w kierunku kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Na każdego uczestnika czekały balony oraz biało-czerwone flagi, nie zabrakło także większych chorągwi z budującymi hasłami takimi jak „Jezus siłą rodzin”, „Życiu zawsze tak”, „Rodzina Bogiem silna”.  Drętwa cisza nikomu nie groziła – dziewczyny z zespołu ICHTIS rozkręcały atmosferę wykonując popularne piosenki religijne, które porywały tłum do wspólnego śpiewu.

„Chrześcijanin jest człowiekiem radości” – powiedział niegdyś papież Franciszek podczas jednej ze swoich homilii. Te słowa sprawdziły się dziś podczas turkowskiego marszu – pozytywna atmosfera rozprzestrzeniała się wśród uczestników, a także na ulicach naszego miasta.

Trasa marszu kończyła się w ogrodzie przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie dzieci mogły otrzymać indywidualne błogosławieństwo – na uczestników marszu czekały także lody (idealne w tę pogodę!) oraz ognisko, przy którym każdy miał okazję zregenerować siły i jeszcze lepiej zintegrować się przy wspólnym posiłku, by następnie potańczyć w rytm chrześcijańskich nut. Dodatkową atrakcję stanowiła specjalnie przygotowana ścianka, której tło tworzyły plakaty z dzisiejszego marszu – zdjęcia zrobione na jej tle dla wielu rodzin stały się wyjątkową pamiątką ze słonecznego czerwcowego popołudnia.

Pierwszy Marsz dla życia i rodziny w Turku zdecydowanie uważamy za udany – wydarzenie pokazało, jak ważna jest rodzina  i pielęgnowanie jej wartości, a także życie, które jest najcenniejszym darem. Pozytywna atmosfera i klimat marszu sprawiły, że uczestnicy już dziś z uśmiechem na twarzy deklarowali swoją obecność w kolejnych edycjach!

JM

foto: JM2
foto: JM3
foto: JM4
foto: JM5
foto: JM6
foto: JM7
foto: JM8
foto: JM9
foto: JM10
foto: JM11
foto: JM12
foto: JM13
foto: JM14
foto: JM15
foto: JM16
foto: JM17
foto: JM18
foto: JM19
foto: JM20
foto: JM21
foto: JM22
foto: JM23
foto: JM24
foto: JM25
foto: JM26
foto: JM27
foto: JM28
foto: JM29
foto: JM30
foto: JM31
foto: Agnieszka Łapka32
foto: Agnieszka Łapka33
34
35
foto: JM36
reklama

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także:

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki...

15 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników...

30 czerw.
Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo...

11 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100....

18 maj.

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew...

10 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż...

1 maj.
reklama
reklama
reklama