Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Podziękowania społeczności ukraińskiej dla mieszkańców Turku i powiatu

Listy do redakcji: Podziękowania społeczności ukraińskiej dla mieszkańców Turku i powiatu
 

Prezentujemy nadesłane do redakcji podziękowania wystosowane przez społeczność Ukraińską mieszkającą w powiecie tureckim do mieszkańców Turku i powiatu.

Drodzy bracia i siostry!

Pozwolę sobie szczerze podziękować każdemu z Was za nieocenioną pomoc, jaką udzielacie w tym trudnym dla Ukrainy czasie. 

Ukraina walczy o niepodległość. Ciężko, desperacko, wytrwale. Krwawy moskiewski dyktator nie uspokoi się, próbując odbudować Imperium Rosyjskie. Ukraina jest jak kość w gardle. Liczy na zniszczenie naszej niepodległości, ukaranie Ukrainy za dążenie do europejskiej rodziny. Mści się na Majdanie i za to, że odważymy się swobodnie myśleć i oddychać. 

Dziś na Ukrainie decyduje los demokratycznego świata. A ta walka z Imperium Rosyjskim z pewnością zakończy się zwycięstwem! Bo obok Ukraińców w tej ciężkiej walce staliście się Wy, Drodzy nasi bracia i siostry! Powstrzymujesz moskiewskiego karła swoimi protestami, zebraną pomocą humanitarną, poparciem ducha walki narodu ukraińskiego. 

Dziękuję każdemu obywatelowi Polski, niezależnie od narodowości, dziękuję każdemu Ukraińcowi-zarobitchaninowi, że w tym trudnym dla ojczyzny czasie pomagasz Ukrainie.

Staniemy i wygramy razem! Bo z nami jest Bóg i prawda!

Oleh Konradii

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w...

Wywołali niejeden uśmiech. Dzień Dziecka w strażnicy...

2 czerw.
Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił...

Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił Zbrojnych...

1 czerw.
Bartosik odwiedził ukraińską młodzież. 21...

Bartosik odwiedził ukraińską młodzież. 21 uczniów w...

6 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama