sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Listy do redakcji: II Festiwal Dyni w Żukach

Listy do redakcji: II Festiwal Dyni w Żukach
 

II Festiwal Dyni pt. "Strażnicy pól, sadów i ogrodów" odbył się w niedzielę 22 października w Żukach. Przybyłych gości powitała przewodnicząca Bożena Świtaj, po czym przekazała mikrofon swojej zastępczyni Kindze Trzmielewskiej, która opowiedziała o tematyce Festiwalu, zwyczajach ludowych i strażnikach, które pojawiły się przy naszej świetlicy, a byli to Chochoł, Marzanna, Polewik, Przepiórka i strachy polne.

Świetlica wiejska została udekorowana w pomarańczowe barwy. Na stole królowała dzisiaj zupa dyniowa na mleku kokosowym, doprawiona imbirem i gałką muszkatołową. Na drugie danie zaserwowaliśmy karkówkę, pieczone ziemniaki z surówką, a całość dopełnił ketchup z dyni. Po sytym obiedzie zespół "Nasze Żuki" w składzie Bożena Świtaj, Ewelina Janiszewska, Kinga Trzmielewska, Maria Haraśna, Aleksandra Walkowska, Agnieszka Radosz wystąpił z repertuarem z lat 70-tych, śpiewając hity Anny Jantar, Maryli Rodowicz, czy Abby. Następnie udaliśmy się pod namiot artystyczny, gdzie w ramach "Międzypokoleniowej pracowni twórczej" członkinie Stowarzyszenie "Żuki dla przyszłości" przeprowadziły konkurs plastyczny pt. "Jesień maluje obrazy" oraz warsztaty florystyczne pt. "Kwiatowe kompozycje w dyni". W międzyczasie rozgrywał się konkurs dla dorosłych w rzucie dynią w dal, a dynię imitowała nam piłka lekarska.

reklama

Powróciliśmy wspomnieniami do szkolnych lat, a śmiechu było co nie miara! Mistrzynią w kategorii kobiecej została nasza przewodnicząca Bożena Świtaj z wynikiem 7,40m, a mistrzem w kategorii męskiej został Mariusz Konciak z rekordowym wynikiem 12m! Gościliśmy również krwiodawców z Klub Honorowych Dawców Krwi "Górnik" w Turku, którzy promowali ideę krwiodawstwa wśród naszych mieszkańców. Znaleźliśmy też chwilę, by zrobić zdjęcia z naszymi strachami. Na kolację zaserwowaliśmy leczo z dynią. Dzień zakończyliśmy wspólną biesiadą i koleżeńskim rozmowami przy stole z kawką, herbatką jesienną i ciastami - dyniowym, marchewkowym, orzechowym, piernikiem, karpatką, galaretką, biszkoptem i tortem, przy którym gromkie STO LAT zaśpiewaliśmy naszemu KGW! 

Dziękujemy serdecznie za mile spędzony wspólnie czas 
W tym miejscu składamy podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania, za pracę społeczną, zaangażowanie, pomoc i wsparcie:
- członkiniom i członkom Koła Gospodyń Wiejskich „Nasze Żuki” w Żukach,
- druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukach,
- członkiniom Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości”,
- i wszystkim, których z imienia i nazwiska nie wymieniliśmy, a którzy swoją pracą, pomocą i zaangażowaniem przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.

Realizacja zadania publicznego: KULTURA, SZTUKA I TRADYCJA NARODOWA pt. “FESTIWAL DYNI” sfinansowana z funduszy Gminy Turek oraz ze środków własnych KGW “Nasze Żuki” w Żukach

Tekst: Kinga Trzmielewska

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Podobne artykuły
Rajd rowerowy

Rajd rowerowy "Jeździmy, bo lubimy". Stowarzyszenie "Żuki dla...

19 czerw.
Majówka z Nepomucenem w Żukach już w...

Majówka z Nepomucenem w Żukach już w sobotę! Bedą warsztaty,...

23 maj.
Najpiękniejsza palma wielkanocna w...

Najpiękniejsza palma wielkanocna w Wielkopolsce oraz wyróżnienie za...

13 mrz.
Najpierw wędrowali, potem biesiadowali!...

Najpierw wędrowali, potem biesiadowali! Mikołajkowy Rajd Pieszy w Żukach

07-12-2023
Gospodynie na rowerach! Sobotni rajd KGW Nasze...

Gospodynie na rowerach! Sobotni rajd KGW Nasze Żuki

18-07-2023
Baby jak malowane! A wiceminister Bartosik...

Baby jak malowane! A wiceminister Bartosik wybrał najlepszą!

03-04-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama