piątek 08 grudnia 2023

Delfiny, Marii, Wirginiusza

reklama

List otwarty do Komendanta KP PSP w Turku

Naczelnik OSP Turek Dominik Rogodziński

List otwarty do Komendanta KP PSP w Turku
 

Szanowny Panie Komendancie KP PSP w Turku.

Od 1 sierpnia 2017 r. pełnił Pan rolę zastępcy Komendanta KP PSP w Turku, a od dnia 6 lipca 2018 r. jest Pan Komendantem Powiatowym KP PSP w Turku, jako jednostka w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z największą ilością zdarzeń, nigdy nie udało nam się zaszczycić Pana obecnością w Naszych progach pomimo wielu zaproszeń z Naszej strony. Być może po prostu na to nie zasłużyliśmy ale Nasza historia niespełna 150 letnia mówi co innego... ale cenimy tych na których liczyć możemy zawsze.

Dnia 6 października 2022 r. OSP Turek złożyło oficjalne zapytanie do pana komendanta, 15 grudnia 2022r.– Miasto Turek złożyło oficjalne pismo dotyczące pozyskania podnośnika SH-24 z KP PSP Turek, w odpowiedzi od Pana Komendanta do obu pism uzyskaliśmy informacje, że podnośnik na obecną chwilę nie jest planowany do przekazania żadnej jednostce OSP z terenu Naszego powiatu. Zdanie było to podtrzymywane przez osobę wyznaczoną do reprezentowania komendanta – Dowódcę JRG na spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Turku, które odbyło się pod koniec września tego roku. Pod koniec zeszłego tygodnia otrzymaliśmy nieoficjalną informację, o wizytacji Zastępcy Komendanta Głównego PSP w jednej z jednostek z gm. Władysławów celem sprawdzenia, czy „podnośnik zmieści się do garażu”. Oczywiście nadal Pan Komendant Powiatowy trzymał stronę, że podnośnik nie będzie na obecną chwilę nigdzie przekazany, stety niestety – podczas rozmowy telefonicznej wykonanej do Komendanta Wojewódzkiego PSP otrzymaliśmy informację, że Pan Komendant KP PSP w Turku „już dawno” złożył dokumenty na przekazanie pojazdu dla jednostki z gm. Władysławów… Podsumowując Nie ma logicznego wytłumaczenia, dlaczego pan komendant chce przekazać pojazd na tereny wiejskie, gdzie zabudowa mieszkaniowa jest w 95% jednorodzinna, brak zakładów pracy ze znacznym zagrożeniem. 

reklama

Niestety Pan komendant rezygnuje z zapewnienia bezpieczeństwa dla wielopoziomowych budynków użyteczności publicznej min. szpital, policja, urząd powiatowy, urząd miasta, urząd gminy, biurowce, szkoła muzyczna, szkoły średnie i podstawowe, zakłady pracy, a najważniejsze jest to zmniejszenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Turek ok. 40 tys. mieszkańców, gdzie w zabudowie wielorodzinnej mieszka ponad 60% mieszkańców. 

Przypominając w zakupie podnośnika w 2006r. przez KPPSP w Turku partycypowali: Urząd Miasta w Turku, PGKiM w Turku. Więc trochę brzydko pieniądze mieszkańców Naszego miasta przekazywać gdzie indziej do gry politycznej.

Naczelnik OSP Turek
Dominik Rogodziński

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

reklama
Podobne artykuły
Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego PSP w...

Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu w sprawie...

6 grudz.
Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP...

Podnośnik SH-24 trafi z PSP Turek do OSP Władysławów?

6 grudz.
Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego...

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Dariusza Jasaka z dnia 2...

4 grudz.
Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat...

Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat podnośnika wraca na wtorkowej...

29 list.
Wideo: O podnośniku z Turku wiedzą już w...

Wideo: O podnośniku z Turku wiedzą już w Warszawie! Oświadczenie...

21 list.
Listy do redakcji: OSP Turek nigdy nie dostała...

Listy do redakcji: OSP Turek nigdy nie dostała niczego od PSP bezpłatnie!

21 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama