niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Sprzedana radna broniła Tyrawskiej

Sprzedana radna broniła Tyrawskiej
 

W piątek 25 października, w trakcie XXXI sesji Rady Powiatu Tureckiego radni dokonali zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku, na mocy których zlikwidowane zostanie stanowisko z-cy dyrektora ds. organizacyjno-administracyjnych. Głośno przeciwko takiemu postępowaniu protestowała Anita Dzieciątkowska-Pieścik.

Radna mówiła wprost o tym, że władze powiatu popełniają duży błąd wybierając na nowego dyrektora szpitala człowieka o wątpliwych kwalifikacjach czyli Pawła Czerwińskiego z Włocławka, a jednocześnie pozbywają się prawdziwej specjalistki czyli Marii Tyrawskiej.

reklama

Nie mogę się nadziwić, że panowie starosta i wicestarosta - oraz inne osoby - robili wszystko, aby pozbyć się z naszego szpitala osoby, która naprawdę zna się na kierowaniu placówkami służby zdrowia, generalnie na lecznictwie. (…) Wiem to od wielu ludzi, że pan starosta wielokrotnie powtarzał „chcecie oszczędności to zwolnijcie Tyrawską” no i tak się stało. Jestem przekonana, że jest to bardzo zła decyzja – mówiła Anita Dzieciątkowska-Pieścik.

Głos w sprawie zabrał p.o. dyrektora. Maciej Rosiak mówił o tym, że owa redukcja stanowiska wynika z programu naprawczego: – Zdaniem lekarzy za dużo jest pracowników administracyjnych. Nie podzielam tego stanowiska. (…) W ramach tego programu jest zgoda na likwidację stanowiska jednego zastępcy czy też np. na rozwiązanie umowy z jednym z radców prawnych. (…)  Na pewno utrudni to pracę dyrektora, ale pamiętam taki okres, że szpital funkcjonował przez 4 lata z wakatem na tym stanowisku.

Projekt uchwały, skutkujący zmianami w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej poparło 11 samorządowców, 1 osoba była przeciw, 7 wstrzymało się od głosu.

Anita Dzieciątkowska-Pieścik komentując całą sytuację stwierdziła, że zarówno ją samą, jak i jej koleżankę, sprzedali koledzy z SLD.

reklama

AW

Sprzedana radna broniła Tyrawskiej

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Na żywo Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

28-03-2019
III Sesja Rady Powiatu Tureckiego w skrócie

III Sesja Rady Powiatu Tureckiego w skrócie

17-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama