sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Misie rządziły w bibliotece

Misie rządziły w bibliotece - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiKonkurs „Miś w świecie bohaterów wierszy Juliana Tuwima” cieszył się ogromną popularnością 

Czy można nie lubić misiów? Oczywiście, że nie! Każdy z nas na pewno pamięta swojego ulubionego pluszaka, który w dzieciństwie był najwierniejszym przyjacielem, towarzyszem przygód i powiernikiem sekretów. Nic więc dziwnego, że konkurs plastyczny pod hasłem „Miś w świecie bohaterów wierszy Juliana Tuwima” cieszył się ogromną popularnością.

W VIII edycji konkursu organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku udział wzięło aż 428 prac. Konkurs rozstrzygano w czterech kategoriach wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki oraz 6-latki, wprowadzając dodatkowy podział na miasto Turek i powiat turecki. Z Turku napłynęło 170 rysunków, z powiatu 258. Warunków regulaminowych nie spełniało 6 prac.

reklama
W VIII edycji konkursu organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku udział wzięło aż 428 prac.

Jury, w skład którego weszły Agnieszka Wilkanowska, Urszula Szczęsna oraz Emilia Kaźmierczak, stanęło przed trudnym zadaniem – spośród tylu pięknych prac trzeba było wybrać te najlepsze. Z miasta Turek wśród 3-latków pierwsze miejsce zajął Maciej Tomaszak, wyróżniono zaś Weronikę Olek. W grupie wiekowej 4-latków nagroda powędrowała do Gabrieli Dziedzic, wyróżnienie do Michaliny Barciś. Wśród o rok starszych kolegów najlepszą pracę wykonała Maja Kostrzewa, wyróżniono też Zuzannę Czekałę. Z grupy 6-latków nagrodzono Amelkę Sobczyk, a wyróżniono Angelikę Marczak.

Jeżeli chodzi o prace wysłane z obszaru powiatu tureckiego, wśród 3-latków nagrodzono Julię Jesiołowską, wyróżniono natomiast Maję Szamburską. W kategorii 4-latków najładniejszy miś należał do Julii Jałkiewicz, wyróżniono pracę Patryka Oblizajka. Wśród 5-latków nagrodzono Kalinę Koślę, wyróżnienie powędrowało do Julii Pacholskiej. U „starszaków” zwycięska okazała się praca Anity Ambroziak, na wyróżnienie zasłużył rysunek Jasia Kozłowskiego.

reklama

Na konkurs wpłynęło tyle pięknych prac, że przyznano także wyróżnienia dodatkowe. Otrzymali je: Zuzanna Kocna, Antoni Adamek, Kacper Paruszewski, Emma Schäfer, Hubert Nowak, Natalia Wawrzyniak oraz Klaudia Płóciennik. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Część artystyczną uroczystości stanowiły niesamowite występy uczniów Pani Izabeli Ochoty ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.

Podczas poprzednich edycji misiowego konkursu przedszkolaki rysowały m.in. misia sportowca czy misia w kosmosie. Konkurs jest nie tylko okazją do wspólnej zabawy i wyzwolenia w dzieciach kreatywności, ale i przypomnieniem uroku i ciepła tradycyjnych maskotek „z duszą”, które coraz częściej zastępowane są nowoczesnymi i plastikowymi zabawkami, których nie da się przytulić.

ma

Podobne artykuły

Dziadowice: Niedźwiedź, ksiądz i policjant...

Dziadowice: Niedźwiedź, ksiądz i policjant wędrowali...

14-02-2018
Pokażmy jak

Pokażmy jak "Zapobiegamy Pożarom"

18-01-2018
Wideo: Zapustnicy z Dziadowic przemierzali...

Wideo: Zapustnicy z Dziadowic przemierzali powiat....

01-03-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama