sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Mamy więcej bezpiecznych kobiet!

Mamy więcej bezpiecznych kobiet! - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiPanie otrzymały dyplomy i upominki w postaci kubków. 

Kurs samoobrony „Bądź Bezpieczna” przyciągnął wiele pań, które chciały poznać tajniki skutecznej obrony w sytuacjach zagrożenia. Te, które dotrwały do końca cyklu spotkań, w dniu wczorajszym odebrały dyplomy oraz pamiątkowe upominki.

Na kurs zapisało się ok. 80 kobiet, które chciały dowiedzieć się, jak bronić się w razie napadu, próby gwałtu, jak kontrolować własny strach, nie wpadając w panikę, czy jak udzielać pierwszej pomocy, jeżeli nie my same, ale ktoś obok padł ofiarą napaści albo wypadku. Jest to wiedza bezcenna, która może uratować zdrowie lub życie.

reklama
Być może w przyszłym roku kurs będzie organizowany zarówno na wiosnę, jak jesienią, w tym także dla panów.

Kurs co roku cieszy się ogromną popularnością. Wszystko dzięki temu, że zwiększa się świadomość społeczna - nawet słaba płeć może zgłębiać tajniki samoobrony, by skutecznie chronić siebie lub swoich najbliższych. Niezwykle ważne były zajęcia z psychologii strachu – pozwoliły one zwiększyć kontrolę nad własnym lękiem. Jak wiadomo, panika nie sprzyja racjonalnemu myśleniu, tak ważnemu w sytuacjach krytycznych.

Panie otrzymały dyplomy i upominki w postaci kubków. Na zakończeniu pojawił się Burmistrz Miasta Turku, Zdzisław Czapla, który pochwalił inicjatywę. Być może w przyszłym roku kurs będzie organizowany zarówno na wiosnę, jak jesienią, w tym także dla panów – zwiększenie ilości edycji jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kursem.

reklama

Na zakończenie podsomowania uczestniczki zapozowały do wspólnego zdjęcia (pobierz foto).

Organizatorami kursu są: Komenda Powiatowa Policji w Turku, Ochotnicza Straż Pożarna, Firma Iva Pitt, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Turek. Mimo nadziei, że nabyte umiejętności nie będą musiały zostać wykorzystane, należy przyznać, że organizowanie tego typu przedsięwzięć jest niezwykle potrzebne.

ma
 

Podobne artykuły

Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! - akcja...

Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! - akcja profilaktyczna...

30-10-2019
Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze...

Uwaga na oszustów wyłudzających pieniądze metodą "na...

15-10-2019
Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku...

Weź udział w konkursie i wygraj czujkę tlenku węgla!

06-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama