niedziela 21 lipca 2024

Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

reklama

Muzeum zmieni się w Biuro Świętego Mikołaja

Muzeum zmieni się w Biuro Świętego Mikołaja
Święty Mikołaj doskonale odnajduje się wśród dzieci, a dzieci niezmiennie kochają Świętego Mikołaja 

Ileż dzieci doznaje zawodu, chcąc w Wigilię zobaczyć Świętego Mikołaja? Co prawda w ten magiczny wieczór Mikołaj ma mnóstwo roboty – musi dostarczyć prezenty na czas, ale będzie okazja, aby spotkać się z nim wcześniej! Zapraszamy do Biura Świętego Mikołaja, które w dniach 13-14 grudnia będzie mieściło się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Na dwa dni ulubiony święty dzieci przejmie od Burmistrza Miasta Turku, Zdzisława Czapli, klucze do miasta. Co będzie czekało na najmłodszych oraz ich rodziny? Nie zabraknie na pewno cudownej i ciepłej atmosfery – jak wiadomo, Mikołaj kocha dzieci! Nie oznacza to jednak, że Biuro jest niedostępne dla dorosłych, wręcz przeciwnie! Podczas wizyty Mikołaja zostanie wykonany najdłuższy łańcuch świata „Świąteczny Łańcuch Pokoleń”, którym następnie udekorowane zostanie nasze muzeum. Do wspólnej zabawy zaproszeni są rodzice oraz dziadkowie.

reklama

W piątek 13 grudnia Biuro czynne będzie od godz. 10.00 do godz. 20.00, w sobotę 14 grudnia Mikołaja będzie można odwiedzać od godz. 12.00 do godz. 18.00.

Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość porozmawiania ze Świętym Mikołajem, wspólne śpiewanie kolęd, tworzenie wyjątkowych świątecznych ozdób oraz napisanie i przekazanie listu z opisem wymarzonych prezentów. Mikołaj na pewno przeczyta je wszystkie i postara się, by prośby zostały spełnione. Możliwe będzie także wykonanie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem, Śnieżynką, Elfem i Sekretarzem.

Święty z Laponii chętnie opowie o swojej pracy, o urokach Bożego Narodzenia i wiążących się z nim tradycjach. Każde dziecko będzie mogło dotknąć jego długiej, siwej brody, a przede wszystkim, uczestniczyć we wspólnej zabawie. Na pewno będzie to wspaniale spędzony czas.

Biuro Świętego Mikołaja Powstało dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przystań, Gminy Miejskiej Turek, Muzeum J. Mehoffera, Tureckiej Unii Rozwoju, Wiejskiego Centrum Lokalnej Aktywności w Kowalach Księżych oraz sklepu „Oleńka”. Serdecznie zapraszamy!

reklama

dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Muzeum zmieni się w Biuro Świętego Mikołaja
Podobne artykuły
Wideo: Stand-Up Skiby w Stowarzyszeniu...

Wideo: Stand-Up Skiby w Stowarzyszeniu Przystań. Rezerwujcie ostatnie...

19 czerw.
Seminarium naukowe w turkowskim muzeum

Seminarium naukowe w turkowskim muzeum

12 maj.
Majówkowy piknik rodzinny w Przystani. Zabawa...

Majówkowy piknik rodzinny w Przystani. Zabawa dla najmłodszych i...

6 maj.
Czy Młodzież w Turku Rzeczywiście Musi...

Czy Młodzież w Turku Rzeczywiście Musi Marzyć o Wyprowadzce?

8 lt.
Znaj swoje prawa w szkole! Spotkanie autorskie...

Znaj swoje prawa w szkole! Spotkanie autorskie z Marcinem Kruszewskim

23 st.
Działo się naprawdę dużo! Pora podsumować...

Działo się naprawdę dużo! Pora podsumować ubiegły rok w Przystani

2 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama