czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło
 

Już po raz siódmy uczniowie zainteresowani historią lokalną, jaki i twórczością znakomitego artysty jakim był Józef Mehoffer w dniach 6-7 grudnia rywalizowali w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 1 , I Liceum Ogólnokształcące Muzeum Miasta Turek i Komitet Osiedlowy nr 3.

W pierwszym dniu w gmachu muzeum rozstrzygnięto konkurs plastyczny na który zgłoszono 15 prac. Młodzi artyści mogli przygotować 1 lub 2 prace plastyczne techniką malarską lub mieszaną w formacie A3, których tematem mogła być bryła kościoła NSPJ w Turku lub wybrany element jego wystroju  np. stacja drogi krzyżowej, wybrany witraż autorstwa J.Mehoffera itp.

reklama

Pierwsze miejsce konkursowe jury przyznało Martynie Choince z I LO, drugie – Natalii Modrzejewskiej z Gimnazjum nr 1 a trzecie Milenie Mikosik z Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Gabriela Brzęcka z Gimnazjum nr 1 i Aleksandra Szałata z Gimnazjum w Jutrosinie otrzymały natomiast wyróżnienia.

7 grudnia młodzież z 6 szkół spotkała się w budynku Gimnazjum nr 1. Tu uczniowie rozwiązali test indywidualny a  następnie rywalizowali drużynowo, wykazując się znajomością faktografii życia J.Mehoffera, jego malarstwa oraz zręcznością w układaniu puzzli przedstawiających witraże kościoła NSPJ w Turku. Najwięcej punktów w zadaniach zespołowych uzyskali uczniowie Gimnazjum nr 2 ( Kinga Krzyżostaniak, Martyna Dziamara i Aleksandra Straszewska), których opiekunką była pani Anna Maćczak. Największą wiedzą w teście indywidualnym wykazali się : Kacper Kolenda z I LO (I  miejsce), Michał Zieliński (  II  miejsce) i Karina Strzelińska (   III  miejsce) - oboje z Gimnazjum nr 1. 

W podsumowaniu rywalizacji uczestniczyli zastępca burmistrza Turku - pan Mirosław Mękarski i radny Rady Miasta – pan Radosław Idzikowski.  Nagrody dla uczestników ufundował Burmistrz Miasta Turek i Starosta Powiatu Tureckiego. 

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Wideo: Zakończono prace nad dokumentem...

Wideo: Zakończono prace nad dokumentem...

20-11-2019
Powstaje dokument fabularyzowany o Józefie...

Powstaje dokument fabularyzowany o Józefie...

08-05-2019
Premiera filmu

Premiera filmu "Skrzydlate Serce". Dzieło Mehoffera...

12-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama