sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło

Józef Mehoffer i jego turkowskie dzieło
 

Już po raz siódmy uczniowie zainteresowani historią lokalną, jaki i twórczością znakomitego artysty jakim był Józef Mehoffer w dniach 6-7 grudnia rywalizowali w konkursie organizowanym przez Gimnazjum nr 1 , I Liceum Ogólnokształcące Muzeum Miasta Turek i Komitet Osiedlowy nr 3.

W pierwszym dniu w gmachu muzeum rozstrzygnięto konkurs plastyczny na który zgłoszono 15 prac. Młodzi artyści mogli przygotować 1 lub 2 prace plastyczne techniką malarską lub mieszaną w formacie A3, których tematem mogła być bryła kościoła NSPJ w Turku lub wybrany element jego wystroju  np. stacja drogi krzyżowej, wybrany witraż autorstwa J.Mehoffera itp.

reklama

Pierwsze miejsce konkursowe jury przyznało Martynie Choince z I LO, drugie – Natalii Modrzejewskiej z Gimnazjum nr 1 a trzecie Milenie Mikosik z Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Gabriela Brzęcka z Gimnazjum nr 1 i Aleksandra Szałata z Gimnazjum w Jutrosinie otrzymały natomiast wyróżnienia.

7 grudnia młodzież z 6 szkół spotkała się w budynku Gimnazjum nr 1. Tu uczniowie rozwiązali test indywidualny a  następnie rywalizowali drużynowo, wykazując się znajomością faktografii życia J.Mehoffera, jego malarstwa oraz zręcznością w układaniu puzzli przedstawiających witraże kościoła NSPJ w Turku. Najwięcej punktów w zadaniach zespołowych uzyskali uczniowie Gimnazjum nr 2 ( Kinga Krzyżostaniak, Martyna Dziamara i Aleksandra Straszewska), których opiekunką była pani Anna Maćczak. Największą wiedzą w teście indywidualnym wykazali się : Kacper Kolenda z I LO (I  miejsce), Michał Zieliński (  II  miejsce) i Karina Strzelińska (   III  miejsce) - oboje z Gimnazjum nr 1. 

W podsumowaniu rywalizacji uczestniczyli zastępca burmistrza Turku - pan Mirosław Mękarski i radny Rady Miasta – pan Radosław Idzikowski.  Nagrody dla uczestników ufundował Burmistrz Miasta Turek i Starosta Powiatu Tureckiego. 

materiał prasowy

reklama

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
Podobne artykuły
Trwa plebiscyt „Łączy nas WIELkopolskiE”....

Trwa plebiscyt „Łączy nas WIELkopolskiE”. Turek nominowany za...

17 maj.
Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza....

Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza. Ruszają prace...

11-05-2022
Wideo: Muzeum rozświetliło okna na Noc...

Wideo: Muzeum rozświetliło okna na Noc Muzeów. Każdy mógł poczuć...

16-05-2021
Kolejny karton do witraża wzbogacił stałą...

Kolejny karton do witraża wzbogacił stałą ekspozycję mehofferowską...

05-12-2020
Wideo: Zakończono prace nad dokumentem...

Wideo: Zakończono prace nad dokumentem fabularyzowanym o Józefie...

20-11-2019
Powstaje dokument fabularyzowany o Józefie...

Powstaje dokument fabularyzowany o Józefie Mehofferze. Zdjęcia...

08-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama