piątek 25 września 2020

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Papież w oczach dzieci

Papież w oczach dzieci - foto: Maciej Konieczny
foto: Maciej Konieczny 

W niedzielne popołudnie 22 grudnia br. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku ordynariusz włocławski biskup Wiesław Alojzy Mering w towarzystwie księdza prałata Marka Kasika i przedstawicieli Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Turku wręczył nagrody przedszkolakom - laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Papież Franciszek w oczach dzieci”. 

Na konkurs nadesłano 31 prac plastycznych z Malanowa, Władysławowa, Przykony, Piekar k/Dobrej i Przedszkola Samorządowego nr 8 w Turku. 

reklama

Jury pod przewodnictwem prof. UAM dr hab. Hanny Ograbisz-Krawiec z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu po obejrzeniu nadesłanych prac postanowiło przyznać następujące nagrody:

Wyróżnienie Natalia Jafra (3 lata), z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Wyróżnienie Wiktor Lewandowski (4 lata), z Samorządowego Przedszkola nr 8 w Turku, III nagroda Zuzanna Podgórska (4 lata), z Samorządowego Przedszkola nr 8 w Turku., II nagroda Juliusz Wielkopolan (4 lata), z Przedszkola we Władysławowie, I nagroda Alan Danisz (5 lat), z Gminnego Przedszkola w Malanowie.

Uzasadniając werdykt jurorzy podkreślili, że mieli bardzo trudny wybór, ponieważ na konkurs wpłynęło wiele prac ciekawych pod względem plastycznym i oryginalnych pod względem treści. Nagrodzono prace, które  w sposób oryginalny przedstawiały postać Papieża Franciszka.

reklama

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był Maciej Konieczny, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Rady Oddziału w Turku. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, Ordynariusz Włocławski, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, Zbigniew Bartosik, Starosta Turecki i Zdzisław Czapla, Burmistrz Miasta Turku.

Organizatorzy zapraszają już wszystkie przedszkolaki w 2014 roku do udziału w Ogólnopolskiej edycji konkursu plastycznego pt. „Papież Franciszek w oczach dzieci”.

Beata Michalak
foto Maciej Konieczny

Podobne artykuły

Konkurs na inicjatywy lokalne został...

Konkurs na inicjatywy lokalne został rozstrzygnięty.

18 sierp.
Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

Sołectwa gminy Brudzew wyróżnione w konkursie...

11 lip.
Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu...

Uczeń SP w Chylinie wśród laureatów konkursu "Popisz...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama