niedziela 05 lipca 2020

Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

reklama

Burmistrz przekazał szkole część budynku po PWSZ

Burmistrz przekazał szkole część budynku po PWSZ
 

Dziś, tj. 12 lutego 2014 r. Burmistrz Miasta Turku, Zdzisław Czapla i Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku, Mariusz Seńko, w obecności przewodniczącego Rady Miejskiej Turku, Marka Pańczyka, podpisali porozumienie w sprawie bezpłatnego użyczenia szkole części budynku po byłym Ośrodku Zamiejscowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, należącej do Gminy Miejskiej Turek.

Budynek przy ulicy Milewskiego po tym, jak Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie zlikwidowała działający tutaj ośrodek zamiejscowy, wrócił do pierwotnych właścicieli, to jest Gminy Miejskiej Turek (w 1/6) i Powiatu Tureckiego (w 5/6). W tej sytuacji Burmistrz Miasta zdecydował o sprzedaży miejskiej części obiektu Powiatowi Tureckiemu, za kwotę 500 tys zł. Jednocześnie zadeklarował, że kwota ta przeznaczona zostanie na remonty dróg powiatowych znajdujących się w mieście, których stan jest nie najlepszy.

reklama

Do czasu sprzedaży część nieruchomości przy ul. Milewskiego należąca do Miasta, oddana została Zespołowi Szkół Technicznych w Turku. Szkoła może bezpłatnie korzystać z budynku w celach dydaktycznych, nie może jednak oddać go w używanie innemu podmiotowi. Zarówno Burmistrz Zdzisław Czapla, jak i Dyrektor Mariusz Seńko podkreślają, że to bardzo dobre rozwiązanie dla obu stron.


Biuro Promocji i Informacji
Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Subregion koniński po erze węgla. Co dalej?

Subregion koniński po erze węgla. Co dalej?

29-05-2018
Remonty w ZST za 1,5 mln zakończone. Budynek E...

Remonty w ZST za 1,5 mln zakończone. Budynek E...

21-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama