czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Kobieto, zbadaj się i zadbaj o zdrowie

Kobieto, zbadaj się i zadbaj o zdrowie - foto: Wikipedia / Bill Branson
foto: Wikipedia / Bill Branson 

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, gorąco zachęcamy wszystkie Panie do wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Przypominamy, że w ramach ubezpieczenia zdrowotnego Panie mogą wykonać badania w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i raka piersi, a także skorzystać ze świadczeń programu profilaktyki chorób układu krążenia.

reklama

Program profilaktyki raka szyjki macicy kierowany jest do Pań w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego, lub otrzymały pisemne wskazanie do następnego badania za 12 miesięcy. Profilaktyczne badanie cytologiczne można wykonać w każdej poradni ginekologicznej, mającej podpisaną umowę z NFZ.

Program profilaktyki raka piersi dedykowany jest kobietom w wieku 50-69 lat, które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 2 lat oraz tych, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Badanie mammograficzne jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Kobieta może się na nie zgłosić sama lub po otrzymaniu zaproszenia.

Program profilaktyki chorób układu krążenia, kierowany do osób w wieku: 35, 40, 45, 50 oraz 55 lat, u których dotychczas nie rozpoznano choroby układu krążenia i które nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach tego programu w ostatnich 5 latach. W celu skorzystania z programu, pacjent udaje się do swojego (zadeklarowanego) lekarza POZ. W ramach świadczenia zostaną wykonane między innymi: badania biochemiczne krwi, pomiar ciśnienia i ustalenie wskaźnika masy ciała (BMI). W razie potrzeby pacjent zostanie skierowany na dalszą diagnostykę lub leczenie.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" czyli akcja...

9 lip.
Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

5 czerw.
Policjanci o cyberzagrożeniach z uczniami i...

Policjanci o cyberzagrożeniach z uczniami i...

18 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama