niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pokazali, że fryzjerstwo to sztuka

Pokazali, że fryzjerstwo to sztuka - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W piątkowe popołudnie w murach MDK w Turku można było przekonać się na własne oczy, że w Zespole Szkół Technicznych im. S. Kaliskiego nie brakuje pięknych kobiet (co jest zresztą oczywiste), a zarazem młodzieży, potrafiącej sprawnie i ze smakiem owo piękno podkreślić. Udowodnił to zorganizowany 7 marca – w przededniu kobiecego święta – wernisaż „Pretty Woman”.

W godzinach popołudniowych sala Miejskiego Domu Kultury zapełniła się uczniami Zespołu Szkół Technicznych, przedstawicielami kadry pedagogicznej tejże placówki, dumnymi ze swych „latorośli” rodzicami i innymi gośćmi, ciekawymi fryzjerskich nowinek. Wszystkie te osoby mogły w trakcie wernisażu „Pretty Woman” podziwiać stylizacje wykonane przez uczniów klas fryzjerskich ZSZ - ZST w Turku. Efekty pracy uzdolnionej młodzieży zaprezentowano na różnorakie sposoby, gdyż ukazano fotografie rozmaitych upięć, a odpowiednio wystylizowane dziewczęta wkroczyły do sali MDK, by przy dźwiękach „Pretty Woman” Roy'a Orbisona ukazać zebranym fantazyjne fryzury „na żywo”. Goście wernisażu mogli też zobaczyć przyszłych fryzjerów w akcji, a na fotelu w celu oddania swych włosów w ręce młodych ludzi zasiadła m.in. wicedyrektor Wioletta Adamiak.

reklama

Zadowolenia z efektów pracy uczniów, nad którymi czuwała Emilia Marucha, nie krył dyrektor ZST. Jak zauważył Mariusz Seńko, szkoła ta kojarzy się z kształceniem technicznym na potrzeby przemysłu, ale jest to także placówka, która rozbudza w uczniach chęć tworzenia i kreatywność, co było widać jak na dłoni podczas wernisażu. Dyrektor Seńko dziękował młodzieży za trud włożony w jego przygotowanie mówiąc wprost, iż dziś szkoła daje nastolatkom szanse rozwoju, a uczniowie mogą korzystać z tego wsparcia doskonaląc sztukę fryzjerstwa, w efekcie zdobywając dobrą pracę i odnosząc zawodowy sukces.

Jak można było usłyszeć podczas piątkowego wydarzenia, wernisaż nie był ostatnią imprezą organizowaną wspólnie przez ZST i MDK. – Macie tak wspaniałego dyrektora, tak wspaniałych wychowawców, którzy was inspirują i pomagają, byście mogli realizować swoje pasje i marzenia. Macie wspaniałych ludzi obok siebie, którzy dają poczucie bezpieczeństwa. Szkoła którą wybraliście pokaże wam drogę, którą pójdziecie przez całe swoje życie, wykonując zdobyty zawód z pasją – mówiła do uczniów ZST dyrektor MDK - Bożena Cesarz.

Wystawę „Pretty Woman” będzie można oglądać w MDK w Turku do 31 marca.

reklama

AW

Podobne artykuły

Konkurs fryzjerski

Konkurs fryzjerski "Dla Ciebie Mamo" w ZST

26 maj.
Adrian Skopiński w półfinale światowego...

Adrian Skopiński w półfinale światowego konkursu....

06-11-2020
VII edycja

VII edycja "Pretty Woman"

10-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama