sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

English-Non-Stop po raz VII w ZSO

English-Non-Stop po raz VII w ZSO
 

16 marca w auli Liceum Ogólnokształcącego w Turku odbyła się VII edycja imprezy English-Non-Stop, która miała na celu popularyzowanie nauki języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych wśród uczniów z naszego powiatu. Gościem specjalnym był Dan Hall, drugi sekretarz sekcji polityczno-ekonomicznej Ambasady Amerykańskiej.

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszym świecie funkcjonowanie bez znajomości języka angielskiego. Dlatego też warto dążyć do tego, by w uczniach zaszczepić chęć do ciągłego pogłębiania wiedzy, najlepiej poprzez wspólną zabawę. Z takiego założenia wyszły organizatorki przedsięwzięcia, nauczycielki języka angielskiego z ZSO: Magdalena Raszewska, Sylwia Rosicka oraz Olga Wojtkowiak.

reklama

Udział w konkursie wzięło aż 40 uczniów podzielonych na 10 drużyn, reprezentujących Gimnazjum nr 1 w Turku, Gimnazjum w Malanowie, Gimnazjum Grzymiszewie oraz klasy drugie ZSO. Podczas sześciogodzinnych zmagań młodzież musiała rozwiązać test gramatyczno–leksykalny, test wiedzy o kulturze, napisać opowiadanie, wykazać się rozumieniem ze słuchu i umiejętnością pracy z tekstem. Nie zabrakło przerw na posiłki i napoje. Niewątpliwą atrakcją był także wykład gościa specjalnego na temat kultury amerykańskiej.

Komisja złożona z przedstawicielek kadry pedagogicznej szkół biorących udział w konkursie oceniała umiejętności i wiedzę swoich podopiecznych. Najlepsi okazali się być uczniowie z ZSO: I miejsce zajęła grupa z klasy 2C, w skład której weszły: Katarzyna Kołodziejek, Zuzanna Wyrwa, Kinga Kozioł oraz Karolina Bałdyka. II nagroda powędrowała do uczniów z klasy 2E: Marty Pokojowej, Marty Rykowskiej, Julii Majtki i Sebastiana Zalasa. Na III pozycji znalazły się przedstawicielki z Gimnazjum nr 1 w Turku: Julia Kluska, Pamela Pochopień, Kinga Pakos i Natalia Stasiak.

Na pewno była to okazja do międzyszkolnej integracji oraz spędzenia czasu w miły i kreatywny sposób. Młodsi uczniowie mogli przekonać się, jaki poziom nauki języka panuje w ZSO, poznać kadrę i szkołę, której progi być może przekroczą ponownie już we wrześniu.

reklama

ma
 

Podobne artykuły

Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i...

Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i warsztaty....

15 mrz.
Czym warto wypełnić czas dziecku po szkole?...

Czym warto wypełnić czas dziecku po szkole?...

08-09-2020
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

17-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama