środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Niepełnosprawni zaparkują za darmo

Niepełnosprawni zaparkują za darmo - foto: sxc.hu / Meghan Anderson-Colangelo
foto: sxc.hu / Meghan Anderson-Colangelo 

Podczas XXXV sesji Rady Miejskiej turkowscy samorządowcy wykonali ukłon w stronę niepełnosprawnych mieszkańców miasta. Radni w drodze głosowania ustalili dla tychże osób tzw. stawkę zerową za parkowanie pojazdów.

Jak wiadomo, w Turku nie wszędzie można parkować „za friko”, gdyż swego czasu ustalono strefę płatnego parkowania, obejmującą ulice: Plac Wojska Polskiego, Plac Sienkiewicza, Kolską, Szeroką, Kaliską (na odcinku od ul. Gorzelnianej do Placu Wojska Polskiego) i ul. Browarną. Zadaniem strefy jest ograniczenie czasu pozostawiania pojazdów przez osoby przyjezdne i wymuszenie maksymalnej rotacji aut. Władze Turku doszły jednak do wniosku, że system funkcjonowania poboru opłat od kierowców musi ulec lekkiej zmianie, gdyż z kłopotami borykają się niepełnosprawni. Jak stwierdzili podczas ostatniej sesji radni, „kopert” na turkowskich ulicach jest mało, za to nie brakuje nadgorliwych inkasentów opłat za parkowanie, którzy żądali od pozostawiających auta nawet orzeczenia orzecznika ds. inwalidztwa. – To już było absurdem – mówił radny Marczewski.

reklama

–  Ja spotkałem się z osobami niepełnosprawnymi, które bardzo żaliły się na fakt, iż muszą płacić za te miejsca w płatnej strefie, no i że tych miejsc jest mało. Dlatego też interweniowałem z panem przewodniczącym Pańczykiem w tej sprawie. Chciałby podziękować burmistrzowi za szybką reakcję – informował podczas sesji Paweł Borowski.

Burmistrz Zdzisław Czapla - jak można wyczytać w uzasadnieniu projektu stosownej uchwały - rozumiejąc trudną sytuację życiową i materialną  niepełnosprawnych zaproponował wprowadzenie dla tych osób stawkę zerową za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania.

Po rozmowie z panem radnym Pawłem Borowskim i z panem burmistrzem podjęliśmy od razu działanie, by tę sprawę zakończyć, żeby ona została rozstrzygnięta pozytywnie dla osób niepełnosprawnych – mówił przewodniczący Marek Pańczyk.

Projekt uchwały wprowadzający stawkę zerową za parkowanie pojazdów samochodowych osób niepełnosprawnych lub osób przewożących osoby niepełnosprawne posiadające kartę parkingową został przyjęty przez turkowskich radnych jednogłośnie.

reklama

AW

2
3
4

Podobne artykuły

Gmina Dobra Laureatem konkursu: Wielkopolska...

Gmina Dobra Laureatem konkursu: Wielkopolska Otwarta...

26-10-2021
Jesteś osobą z niepełnosprawnością - skorzystaj...

Jesteś osobą z niepełnosprawnością - skorzystaj...

24-09-2021
Jesteś osobą z niepełnosprawnością - skorzystaj...

Jesteś osobą z niepełnosprawnością - skorzystaj z...

18-08-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama