poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Profilaktyka a Ty - ile robisz dla swojego zdrowia?

Profilaktyka a Ty - ile robisz dla swojego zdrowia? - Foto: www.miastoturek.pl
Foto: www.miastoturek.pl 

Trudno nie zgodzić się z tezą, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie – każdy z nas ma tylko jedno, dlatego warto dbać o nie, by móc jak najdłużej cieszyć się życiem. Przekonywali o tym uczestnicy akcji Ogólnopolski Głos Profilaktyki, w którą włączył się także Turek.

W sobotę, 14 czerwca, na Rynku Miejskim w Turku odbyła się akcja ph. Ogólnopolski Głos Profilaktyki w ramach projektu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, której organizatorem w naszym mieście była Komenda Powiatowa Policji w Turku przy współpracy z Burmistrzem Miasta Turku Zdzisławem Czaplą.

reklama

Projekt miał na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz stosowania profilaktyki w celu uniknięcia lub wczesnego wykrycia wielu chorób. Niestety, dla większości z nas wciąż jest to duży problem. Stres, szybkie tempo życia, niezdrowe jedzenie czy używki podowują ogromne szkody w naszym organizmie. Uświadamiali to uczniowie prezentujący hasła związane ze zdrowym stylem życia.

W wydarzeniu udział wzięła Orkiestra Górnicza PAK KWB „Adamów” oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Rolniczych oraz z Gimnazjum w Słodkowie, którzy przygotowali część artystyczną oraz pokazy sztuk walki. Nie zabrakło również szczudlarzy z Miejskiego Domu Kultury, kolorowych baloników czy warsztatów garncarskich organizowanych przez Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Zarówno Burmistrz Zdzisław Czapla, jak i Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Grzegorz Gibaszek zabrali głos w sprawie dbania o zdrowie, które jest przecież bezcenne. Mimo że ulewny deszcz nieco pokrzyżował plany zgromadzonym, na pewno akcja zwróciła uwagę części mieszkańców miasta. Warto poddać się refleksji na temat tego, ile robimy na co dzień, by jak najdłużej móc w dobrej kondycji cieszyć się życiem wraz z bliskimi. Czasami nawet małe zmiany mogą dawać ogromne efekty.

reklama

Źródło: www.miastoturek.pl

ma

Podobne artykuły

Nadwaga u dzieci: współczesny problem, z którym...

Nadwaga u dzieci: współczesny problem, z którym...

28 sierp.
Katar sienny - jak sobie z nim radzić?

Katar sienny - jak sobie z nim radzić?

14 czerw.
Dlaczego się pocimy?

Dlaczego się pocimy?

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama