wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

21°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Gimnazjaliści z Jedynki na Uniwersytecie Łódzkim

Gimnazjaliści z Jedynki na Uniwersytecie Łódzkim - Foto: Gimnazjum nr 1 w Turku
Foto: Gimnazjum nr 1 w Turku 

W dniu 11.06.14 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na Wydziale Biofizyki Uniwersytetu Łódzkiego, które związane były tematycznie z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych.

Zajęcia składały się z trzech części, w pierwszej przeprowadzono krótki wykład o wadach i zaletach wykorzystania promieniowania jonizującego, z prezentacją  w jaki sposób różne materiały osłabiają promieniowanie jonizujące typu beta.

reklama

W drugiej części uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach podczas których izolowali DNA z cebuli, na koniec znaleźli się kolorowym  świecie roztworów gdzie wykreślali widma absorpcyjne roztworów różniących się barwą. Forma tych zajęć przybliżyła uczniom poruszony temat, a doświadczenia jakie zdobyli młodzi odkrywcy uświadomiły im w jaki sposób wiążą się ze sobą biologia i fizyka.

Materiał prasowy Gimnazjum nr 1 w Turku

Podobne artykuły

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

06-03-2020

"Niezwykły tydzień" - sprawozdanie z pobytu w...

05-03-2020
Uczniowie ZS-P w Dobrej z wizytą w Sejmie RP i...

Uczniowie ZS-P w Dobrej z wizytą w Sejmie RP i...

18-02-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama