wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Pierwszy weekend pod znakiem kina za nami

Pierwszy weekend pod znakiem kina za nami - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Pogoda w miniony weekend była przychylna wszystkim kinomanom, którzy licznie stawili się na projekcje filmów w „małym parku” oraz na muzealnym dziedzińcu. Lato z kinem otworzyły filmy z serii Star Wars, „Chłopaki nie płaczą” oraz „Babcia Gandzia”.

Na początek space opera i komedia sensacyjna 

Weekendowy maraton filmowy rozpoczął się w piątek o godzinie 21:00, na dziedzińcu Muzeum Miasta Turki im. J. Mehoffera. Projekcję I i II epizodu Star Wars poprzedziła krótka prelekcja Weroniki Kowalczyk,  absolwentki Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim, w której zawarto podstawowe informacje na temat gatunku jakim jest space opera oraz ciekawostki związane z serią. Była to inauguracja II Nocnego Maratonu Filmowego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Miasta Turku.

reklama

Dzień później, w Parku im. Konstytucji 3-go Maja, po godzinie 21:00 rozpoczęła się projekcja filmów „Chłopaki nie płaczą” oraz „Babcia Gandzia”. Warto dodać, że przeniesienie imprezy z terenu OSiR-u, przy Armii Krajowe, było bardzo dobrym rozwiązaniem i być może to właśnie zaowocowało wysoką frekwencją podczas filmu. Za wydarzenie odpowiedzialny był Miejski Dom Kultury w Turku.

Już w piątek: Powstanie warszawskie na srebrnym ekranie

To nie koniec letnich projekcji plenerowych. Miłośnicy kina powinni przyjść do turkowskiego muzeum dnia 1 sierpnia. Tam, w ramach obchodów 70. rocznicy powstania warszawskiego, o godz. 19.00 w mediatece odbędzie się projekcja filmów „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” i „Baczyński”. Na tym jednak nie koniec – o godz. 21.30, już na dziedzińcu muzeum, wyświetlony zostanie także film „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”.

Przypominamy również, że kolejne seanse w ramach II Nocnego Maratonu Filmowego odbędą się w sobotę, 9 sierpnia. Tym razem na dziecińcu muzeum zobaczymy dwa klasyczne horrory „Dziecko Rosemary” i „Egzorcysta”.

md

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

Listy do redakcji: Skończcie z tą nagonką na...

21 sierp.
Większe pieniądze na rewitalizacje dużego...

Większe pieniądze na rewitalizacje dużego parku....

10 sierp.
Umowa podpisana. Wkrótce rusza rewitalizacja...

Umowa podpisana. Wkrótce rusza rewitalizacja parku...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama