poniedziałek 27 stycznia 2020

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Pierwszy weekend pod znakiem kina za nami

Pierwszy weekend pod znakiem kina za nami - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Pogoda w miniony weekend była przychylna wszystkim kinomanom, którzy licznie stawili się na projekcje filmów w „małym parku” oraz na muzealnym dziedzińcu. Lato z kinem otworzyły filmy z serii Star Wars, „Chłopaki nie płaczą” oraz „Babcia Gandzia”.

Na początek space opera i komedia sensacyjna 

Weekendowy maraton filmowy rozpoczął się w piątek o godzinie 21:00, na dziedzińcu Muzeum Miasta Turki im. J. Mehoffera. Projekcję I i II epizodu Star Wars poprzedziła krótka prelekcja Weroniki Kowalczyk,  absolwentki Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim, w której zawarto podstawowe informacje na temat gatunku jakim jest space opera oraz ciekawostki związane z serią. Była to inauguracja II Nocnego Maratonu Filmowego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Miasta Turku.

reklama

Dzień później, w Parku im. Konstytucji 3-go Maja, po godzinie 21:00 rozpoczęła się projekcja filmów „Chłopaki nie płaczą” oraz „Babcia Gandzia”. Warto dodać, że przeniesienie imprezy z terenu OSiR-u, przy Armii Krajowe, było bardzo dobrym rozwiązaniem i być może to właśnie zaowocowało wysoką frekwencją podczas filmu. Za wydarzenie odpowiedzialny był Miejski Dom Kultury w Turku.

Już w piątek: Powstanie warszawskie na srebrnym ekranie

To nie koniec letnich projekcji plenerowych. Miłośnicy kina powinni przyjść do turkowskiego muzeum dnia 1 sierpnia. Tam, w ramach obchodów 70. rocznicy powstania warszawskiego, o godz. 19.00 w mediatece odbędzie się projekcja filmów „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” i „Baczyński”. Na tym jednak nie koniec – o godz. 21.30, już na dziedzińcu muzeum, wyświetlony zostanie także film „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”.

Przypominamy również, że kolejne seanse w ramach II Nocnego Maratonu Filmowego odbędą się w sobotę, 9 sierpnia. Tym razem na dziecińcu muzeum zobaczymy dwa klasyczne horrory „Dziecko Rosemary” i „Egzorcysta”.

md

Podobne artykuły

Odnowią duży park za 19 mln. Będzie także...

Odnowią duży park za 19 mln. Będzie także amfiteatr!

24 st.
Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł...

Zakończono konkurs na dyrektora MDK. Paweł Siwiński...

24-09-2019
Za nami warsztaty i spektakl ogniowy, a przed...

Za nami warsztaty i spektakl ogniowy, a przed nami...

06-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama