sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Błąd ortograficzny w ogłoszeniu? Czytelniczka zbulwersowana

Błąd ortograficzny w ogłoszeniu? Czytelniczka zbulwersowana - Foto: ma
Foto: ma 

Każdemu z nas czasami może trafić się mały błąd ortograficzny. Na niedomiar złego, bywa i tak, że ów błąd może przyczytać całkiem spora grupa ludzi, wśród których znajdzie się osoba wrażliwa na piękno i poprawność naszego rodzimego języka. Tak jest w przypadku pisma wystosowanego do mieszkańców bloków leżących przy ul. Władysława Broniewskiego przez PGKiM.

W piśmie przedsiębiorstwo informuje, że kontenery na śmieci zostały postawione przy ul. Kard. Wyszyńskiego, gdzie można... no właśnie, „wyżucać” odpady. Błąd ten zbulwersował naszą Czytelniczkę, która wystosowała do nas krótką odpowiedź na to, co przeczytała:

reklama

To niedopuszczalne, by instytucja zamieszczała pismo, w którym widnieje ewidentny błąd ortograficzny, które jest pomazane i niezabezpieczone przed wilgocią – a więc zaraz stanie się nieczytelne. To niekompetencja! Jestem zażenowana takim poziomem”.

A co myślą o tym nasi Czytelnicy? Jesteście równie surowi dla pracowników PGKiM? A może uważacie, że popełnianie błędów jest rzeczą ludzką i każdemu może się zdarzyć?

ma

Podobne artykuły

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do...

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do ciepłej wody

6 sierp.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama