niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

17°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Europejski Dzień bez Samochodu w Gimnazjum nr 2

Europejski Dzień bez Samochodu w Gimnazjum nr 2 - foto: archiwum szkoły
foto: archiwum szkoły 

W Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku Europejski Dzień bez Samochodu corocznie obchodzony jest 22 września.  Jest on swoistym podsumowaniem akcji „Tydzień zrównoważonego transportu”.

Celem akcji jest promocja zdrowego trybu życia, zachowań proekologicznych związanych z przemieszczaniem się oraz pokonywanie zagrożeń wynikających z gwałtownego rozwoju motoryzacji i transportu.

reklama

Uczniowie, którzy przybyli do szkoły na rowerach, rolkach, deskorolkach, zostali nagrodzeni specjalnymi immunitetami zwalniającymi ich z kartkówek i odpowiedzi na wybranej lekcji. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Kierowcom, którzy bez uzasadnionego powodu (np. podwiezienie chorego dziecka) wjeżdżali na teren szkoły, członkowie koła ekologicznego wręczali specjalnie na tę okazję wyprodukowane „pseudomandaty” informujące o celu przeprowadzonej akcji.

Społeczność Gimnazjum nr 2 w Turku chciała w ten sposób zwrócić uwagę, szczególnie rodzicom przyjeżdżającym po odbiór dzieci i słuchaczom Centrum Szkoleniowego „Wiedza”, na zagrożenie, jakie mogą stwarzać dla uczniów naszego gimnazjum.

Przy wejściu do szkoły i na pierwszym piętrze uczniowie mogą oglądać plakaty i materiały informacyjne na temat przeprowadzonej akcji.

reklama

Po zajęciach szkolnych wszyscy chętni gimnazjaliści mogli podczas konkursów na specjalnym torze przeszkód przygotowanym przez p. J. Kasprzaka sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Kończyński z klasy 3e.

Akcja została przygotowana przez p. Janusza Kasprzaka, p. Małgorzatę Kaczkowską i opiekunki Samorządu Szkolnego p. Ewę Misiak i p. Agnieszkę Płóciennik.

Źródło: Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Podobne artykuły

Uczniowie z Natalii na II rajdzie...

Uczniowie z Natalii na II rajdzie pieszym śladami...

30-09-2019
Wideo: Zabawa w kowboi i astronomów czyli Noc...

Wideo: Zabawa w kowboi i astronomów czyli Noc Muzeów...

21-05-2018
Muzealna noc w klimacie westernu i...

Muzealna noc w klimacie westernu i gwieździstego nieba

19-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama