piątek 27 listopada 2020

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

reklama

H. Kranc walczy o miejsce w Sejmiku

H. Kranc walczy o miejsce w Sejmiku - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wieloletni radny gminny i powiatowy Henryk Kranc rozpoczyna swój bój o miejsce w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Kranc wystartuje z 4 pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, przedstawił swój program wyborczy.

Kranc (TS) jest kandydatem ze środowiska Prawicy Rzeczypospolitej – chrześcijańsko-konserwatywnej partii utworzonej przez Marka Jurka, byłego Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej, obecnie posła do parlamentu Europejskiego. Na mocy porozumienia PiS wraz Prawicą Rzeczypospolitej wystawia wspólną listę do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na tej właśnie liście, na pozycji nr 4 znalazł się H. Kranc.

reklama

Jako radny Sejmiku ma zamiar lobbować na rzecz pozyskania inwestorów do TSI. Kranc widzi szansę w inwestycji Volkswagena we Wrześni, która wg jego szacunków będzie oddziaływała na rozwój gospodarki w promieniu do 120 km. Kandydat ma zamiar wspierać również inicjatywy gminne na rzecz utworzenia centrów logistycznych przy A2, jak również upatruje szansy dla regionu w rozwoju infrastruktury turystycznej i szeroko pojętej kultury. Według Kranca "projekt-Mehoffer" ma szanse w najbliższym czasie przynieść powiatowi wymierne korzyści.

Kandydat Prawicy RP zaznaczył, że już 10 lat temu wyrażał potrzebę wspierania budowania biogazowni na terenie gmin powiatu tureckiego, a profity tego typu inwestycji odczuje teraz gm. Przykona.

Henryk Kranc to wieloletni radny gminy Władysławów oraz radny Rady Powiatu Tureckiego. Z zawodu nauczyciel, przez 20 lat dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Turku, twórca Niepublicznej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Turku. Kandydat może się pochwalić bogatą działalnością społeczną: założył Turkowskie Towarzystwo Muzyczne, jest prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kun i okolic, od kilku lat organizuje Festiwal Muzyki Organowej.

md

H. Kranc walczy o miejsce w Sejmiku - foto: M. Derucki

Podobne artykuły

Wybory w Turku: Stolarek wygrywa 4 głosami

Wybory w Turku: Stolarek wygrywa 4 głosami

27-04-2015
Turek: Trwają wybory w okręgu nr 10

Turek: Trwają wybory w okręgu nr 10

26-04-2015
Antosik nowym burmistrzem! Wyborcy powiedzieli...

Antosik nowym burmistrzem! Wyborcy powiedzieli...

30-11-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama