sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Policyjny mistrz MMA i wzorowy dzielnicowy otrzymali wyróżnienia

Policyjny mistrz MMA i wzorowy dzielnicowy otrzymali wyróżnienia
 

W ubiegłym tygodniu do Turku zjechali stróże prawa z całego województwa, by wziąć udział w odprawie służbowej kadry kierowniczej garnizonu wielkopolskiego. W trakcie wydarzenia kilkunastu policjantów zostało wyróżnionych za szczególne osiągnięcia. Na laury uznania zasłużyli m.in.  mł. asp. Dariusz Czekała i sierż. sztab. Janusz Kaszczyński.

Sierż. szt. Janusz Kaszczyński to policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku, który ma na swoim koncie duże osiągnięcia sportowe. Nagrodzony brał m.in. udział w II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych MMA. Sierż. szt. Janusz Kaszczyński zajął na tychże zawodach pierwsze miejsce, w kategorii do 96 kilogramów.

reklama

Drugi z nagrodzonych - mł. asp. Dariusz Czekała, to wzór dla wszystkich dzielnicowych. Policjant Komendy Powiatowej w Turku w Turku został zwycięzcą wojewódzkiego etapu Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2014", po czym reprezentując Wielkopolskę walczył o miano najlepszego dzielnicowego w finale krajowym zmagań w Szkole Policji w Katowicach. Wtedy trzeba było jak najlepiej poradzić sobie w takich konkurencjach, jak test wiedzy policyjnej, analiza dokumentu, symulacja przyjęcia interesanta oraz strzelania. Ostatecznie mł. asp. Dariusz Czekała zdobył w zawodach bardzo wysokie IV miejsce.

Policjantów wyróżnił Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu - Rafał Batkowski, który nie tylko chwalił dotychczasowy profesjonalizm funkcjonariuszy, ale też życzył im dalszych sukcesów. 

AW

Podobne artykuły

Sport to zdrowie, zadbaj o swoje pociechy i...

Sport to zdrowie, zadbaj o swoje pociechy i zapisz...

28 lip.
Seminarium MMA w klubie Striker Turek

Seminarium MMA w klubie Striker Turek

9 st.
Obchody 100. rocznicy powstania Policji...

Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w...

12-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama