Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie o HIV i AIDS wiedzieli praktycznie wszystko

Uczniowie o HIV i AIDS wiedzieli praktycznie wszystko
 

Już po raz VI młodzież z Turku i okolic wzięła udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS. Wiedzowe zmagania – które gościły mury Zespołu Szkół Technicznych –  odbyły się pod hasłem „Test na HIV - odpowiedzialna droga do dorosłości”.

Ostatni miesiąc roku to czasy, kiedy o wspomnianej chorobie mówi się szczególnie dużo, wszakże 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Nieco później, bo 11 grudnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku zorganizowała wraz z Zespołem Szkół Technicznych w Turku wspomnianą VI Olimpiadę. Celem konkursu było m.in. pogłębianie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, przy jednoczesnym zapobieganiu negatywnemu postrzeganiu ludzi zakażonych. W wiedzowe szranki stanęli pierwszoklasiści I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Technicznych w Turku (zarówno Technikum, jak i Zasadniczej Szkoły Zawodowej) Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW w Turku.

reklama

Ostatecznie okazało się, że z testem sprawdzającym wiedzę młodzieży najlepiej poradzili sobie uczniowie I LO. Najwyższe miejsca na konkursowym podium zajęli Szymon Kowalski, Michał Choręziak i Weronika Kożuch. Wyróżnienie trafiło do Dżesiki Jałkiewicz z ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Uczestnicy Olimpiady otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Powiatową Stację Sanitarono-Epidemiologiczną w Turku oraz Zespół Szkół Technicznych w Turku.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Podobne artykuły

Zespół Szkół Technicznych w Turku....

Zespół Szkół Technicznych w Turku. Rozstrzygnięcie...

9 mrz.
Powiatowa Olimpiada Wiedzy na temat HIV/AIDS w...

Powiatowa Olimpiada Wiedzy na temat HIV/AIDS w ZST...

5 st.
Sukcesy uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku

Sukcesy uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku

05-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama