sobota 23 luty 2019

Damiana, Romana, Romany

reklama

Muzyk z Turku pracuje przy Wiedźminie 3

Muzyk z Turku pracuje przy Wiedźminie 3 - foto: archiwum prywatne
foto: archiwum prywatne 

Gry z serii Wiedźmin to niewątpliwie najlepszy polski produkt eksportowy z dziedziny rozrywki i kultury. Wiedźmin to prawdopodobniej również najbardziej rozpoznawalna polska marka na świecie. Tym bardziej cieszy fakty, że przy realizacji ścieżki dźwiękowej do trzeciej części gry pracuje muzyk pochodzący z Turku – Robert Jaworski.

- Cieszę się, że mogę ogłosić kolejnego utalentowanego muzyka, który pracuje przy ścieżce dźwiękowej do Wiedźmina – przedstawiam Roberta Jaworskiego, multiinstrumentalistę, specjalistę od instrumentów z epoki, założyciela i lidera zespołu Żywiołak, członka zespołów roberto DELIRA & Kompany i Loopus DUO – tymi słowami Marcin Przybyłowicz, kompozytor odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową gry Wiedźmin 3, ogłosił udział turkowianina przy pracach nad utworami.

reklama

Przybyłowicz poinformował naszą redakcję, że Robert został zaproszony do współpracy w charakterze solisty. Jaworski wykonuje partie na lirze korbowej, fideli renesansowej, gęślach gdańskich i lutni.

Należy wspomnieć, że Roberta Jaworskiego wraz zespołem Żywiołak można było usłyszeć Wiedźminie 2: Zabójcy królów, gdzie do intra gry wykorzystano utwór „Ой Ти, Петре, Петре” z płyty Nowa Ex-Tradycja.

md

Muzyk z Turku pracuje przy Wiedźminie 3 - foto: archiwum prywatne

Podobne artykuły

Muzyka: Casper Levy i jego własna ścieżka

Muzyka: Casper Levy i jego własna ścieżka

25-09-2018
Wideo: Klip disco prosto z Turku! Serce Oddam...

Wideo: Klip disco prosto z Turku! Serce Oddam Tobie...

18-11-2016
Śpiewał o kaszance, dziś zdobywa uznanie...

Śpiewał o kaszance, dziś zdobywa uznanie publiczności

17-08-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama