Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Cześć ofiarom zbrodni katyńskiej
 

W rocznicę opublikowania przez Niemców informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Mieszkańcy powiatu tureckiego, w niedzielę 12 kwietnia, oddali hołd bohaterom składając kwiaty i paląc znicze pod pamiątkową tablicą.

Turkowskie obchody rozpoczęła młodzież naszego powiatu ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku i I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, która w Miejskim Domu Kultury w Turku zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt. ,,Katyń-Reqviem Aeterna” oraz spektakl „Ocalić od zapomnienia” inspirowany filmem „Katyń”.

reklama

Dalsze uroczystości odbyły się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie po mszy świętej  ku czci ofiar uczestniczący w obchodach przedstawiciele władz samorządu powiatowego, miasta i gminy Turek wraz z pocztami sztandarowymi oraz licznymi delegacjami reprezentującymi: szkoły, zakłady pracy, organizacje społeczne i ugrupowania polityczne – złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą.

źródło: powiat.turek.pl

Podobne artykuły

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny...

Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej....

31 sierp.
Władze miasta i powiatu oddały cześć...

Władze miasta i powiatu oddały cześć pomordowanym w...

13 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama