poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

G2 pamięta o pomordowanych na Wschodzie Polakach

G2 pamięta o pomordowanych na Wschodzie Polakach
 

W kwietniu każdego roku w Gimnazjum nr 2 upamiętniamy rocznicę katyńską. Wynika to z ważnego zadania, jakie dostaliśmy od przodków, a które stało się naszym dziedzictwem narodowym – „ocalić od zapomnienia”.

Gimnazjaliści uczestniczyli w przejmującym spektaklu. Na tle nostalgicznej melodii przeplatały się wiersze ze wspomnieniami ocalałymi na skrawkach papieru i z fragmentem filmu „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Całość podkreślał występ chóru piosenkami „Dziś idę walczyć – Mamo!” i „Katyńskie łzy”. Młodzi artyści, czyli Martyna Kolańska, Julia Szelągowska, Wiktoria Górska (SP4) i Patrycja Gronostaj, Gabriela Majczak, Natalia Ślusarek (G2) wykazali się sporymi umiejętnościami aktorskimi.

reklama

Montaż słowno – muzyczny powstał we współpracy z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 4. Na scenie młodsi uczniowie spotkali się z absolwentami swojej szkoły, a obecnymi gimnazjalistami. Pomysł wdrożenia innych szkół do przygotowania rocznicy katyńskiej ma na celu maksymalne rozszerzenie grona młodych ludzi, do których ma trafić przekaz. Dlatego montaż zostanie kolejny raz wystawiony podczas uroczystości święta patrona w Szkole Podstawowej nr 4 w dniu 30.04.2015 r.

Anna Maćczak

Źródło: Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Podobne artykuły

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny...

Uroczytości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej....

31 sierp.
Władze miasta i powiatu oddały cześć...

Władze miasta i powiatu oddały cześć pomordowanym w...

13 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama