niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Sympatycy Kukiza o JOW-ach i potrzebie zmiany systemu

Sympatycy Kukiza o JOW-ach i potrzebie zmiany systemu - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wczoraj o godz. 19:00 w klubie Tęcza w Turku odbyło się zebranie sympatyków kandydata na Prezydenta RP Pawła Kukiza. Spotkanie zorganizował oraz poprowadził pełnomocnik Kukiza na powiat turecki, Władysław Karski.

Wprowadzenie JOW-ów, czyli Jednomandatowych Okręgów Wyborczych to główny postulat kandydata na urząd prezydencki Pawła Kukiza. Walka Kukiza o wprowadzenie JOW zaczęła się we wrześniu 2012 roku, kiedy to wraz z Ruchem Obywatelskim zainicjował akcję Zmieleni.pl. Kukiz domaga się tym samym 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP z równym prawem do kandydowania dla wszystkich obywateli, niezależnie od tego, czy kandydat jest popierany przez partię czy nie.

reklama

- Jeden poseł w jednym okręgu to początek odpowiedzialności w polityce. Tylko odpowiedzialni przed narodem politycy mogą wybierać uczciwych, odpowiedzialnych i kompetentnych urzędników – głosi na swojej stronie internetowej Paweł Kukiz. - Istota mojego programu to „Przywrócenie państwa obywatelom” - podkreśla muzyk.

Środowe spotkanie sympatyków Pawła Kukiza zorganizował Władysław Karski. W zbliżających się  wyborach prezydenckich były wicestarosta został pełnomocnikiem Kukiza na powiat turecki

- Od dawna byłem zwolennikiem JOW, a teraz przyszedł facet, który rozpętał ogólnopolską debatę i w jasny i klarowny sposób mówi o potrzebie ich wprowadzenia – tłumaczy swoje zaangażowanie Karski. - Poseł powinien jechać do Warszawy z konkretnymi postulatami swoich wyborców, tam je realizować, a z wyników swojej pracy powinien zostać rozliczony. I to oferuje JOW.

reklama

Jednak sama fascynacja JOW to w przypadku byłego radnego powiatowego nie wszystko - Nie może być tak, że kandydat z danego okręgu uzyskuje bardzo wysoki wynik, jednak ze względu na obecną ordynację nie zostaje wybrany - tłumaczy Karski, przypominając przy tym swoją sytuację po wyborach samorządowych. - Nie jestem obrażony na wynik jesiennych wyborów, ale uważam że zostały one zmanipulowane.

md

Podobne artykuły

Informacja Zarządu Powiatu Tureckiego w sprawie...

Informacja Zarządu Powiatu Tureckiego w sprawie...

25 czerw.
Wideokonferencja z udziałem władz powiatu i...

Wideokonferencja z udziałem władz powiatu i Wojewody...

28 mrz.
Wideo:

Wideo: "Nie popadajmy w panikę" - Starosta Kałużny...

11 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama