środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Jedynka i Dwójka wciąż uczą najlepiej

Jedynka i Dwójka wciąż uczą najlepiej - foto: Gimnazjum nr 1 w Turku
foto: Gimnazjum nr 1 w Turku 

Znane są już wyniki egzaminów gimnazjalnych, do których gimnazjaliści podchodzili w dniach od 21 do 23 kwietnia 2015 r. Najwyższy wynik turkowscy gimnazjaliści uzyskali z języka angielskiego na poziomie podstawowym, zaś najniższy z matematyki.

Do egzaminu gimnazjalnego w tym roku przystąpiło 264 uczniów klas trzecich gimnazjów. Testy, które rozwiązywali gimnazjaliści, podzielone zostały na części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i językową. W części humanistycznej sprawdzana była wiedza gimnazjalistów z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, w części matematyczno-przyrodniczej z biologii, geografii, chemii i fizyki, zaś w części językowej z jednego wybranego języka obcego. Egzamin ma być obrazem kompetencji, jakie uczeń nabył w ciągu trzyletniej edukacji gimnazjalnej. Jego wyniki jednak nie mają wpływu na ukończenie szkoły.

reklama

Na średni wynik miasta miały wpływ punkty uzyskane przez uczniów Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz Gimnazjum dla Dorosłych przy Środowiskowym Hufcu Pracy. Analizując wyniki sąsiednich gimnazjów na terenie powiatu, turkowskie „Jedynka” i „Dwójka” uzyskały bardzo dobre wyniki, szczególnie z historii i WOS, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języków obcych. Potwierdziły tym swoją obecność wśród najlepiej uczących szkół.

Opracowała:
Anna Michalak
Wydział Strategii i Rozwoju
Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

z wczoraj
Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w...

Andrzej Duda nokautuje Trzaskowskiego w powiecie....

13 lip.
Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun...

Foto: Rozpoczęto testy u pracowników Sun Garden. Od...

30 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama