poniedziałek 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

To już pewne, Antosik po raz trzeci burmistrzem Turku. Pełne wyniki w II turze Wyborów Samorządowych 2024

To już pewne, Antosik po raz trzeci burmistrzem Turku. Pełne wyniki w II turze Wyborów Samorządowych 2024 - Antosik po raz trzeci burmistrzem
Antosik po raz trzeci burmistrzem 

Po przeliczeniu 100% głosów z 19 obwodów w ponownym głosowaniu 21 kwietnia, to Romuald Antosik po raz trzeci rozpocznie kadencję jako Burmistrz Miasta Turek. Antosik pokonuje kandydata Koalicji Obywatelskiej Piotra Rybarskiego w II turze Wyborów Samorządowych 2024.

Wedlug oficjalnych danych opublikowanych na stronach Państwowej Komisji Wyborczej ze 100% obwodowych komisji wyborczych - Romuald Antosik uzyskał 60.55% (4898 głosów), a konkurent z KO Piotr Rybarski 39.45% (3191 głosów). Frekwencja ostateczna w dniu 21 kwietnia podana przez PKW w mieście Turek wyniosła 44,03%.

reklama

Przy takim wyniku należy zadać sobie pytanie. Czy to dobra wiadomość dla mieszkańców Turku? O ile w dwóch poprzednich kadencjach Antosik, będąc burmistrzem, miał zagwarantowane poparcie Rady Miasta dla swoich pomysłów i uchwał, to obecnie zmierzyć się będzie musiał z bardzo poszatkowaną radą bez widocznej większości. Konia z rzędem temu, kto w takich warunkach będzie potrafił cokolwiek zdziałać na dłuższą metę. Prawda jest jedna, szykują się jeszcze dłuższe, jeszcze nudniejsze i jeszcze mniej wartościowe sesje Rady Miejskiej w Turku, które niczym serialowy "Powrót do Edenu" czy "Moda na sukces" z założenia końca mieć nie będą. Oby było inaczej, czego życzmy sobie w Redakcji i mieszkańcom.

źródło: PKW

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Turek: minimalna większość, maksymalna...

Turek: minimalna większość, maksymalna opozycja. Na jak długo?

7 maj.
Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie...

Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie porozumienia w Radzie Miejskiej...

29 kw.
Wolontariusze przed maturą odwiedzili burmistrza

Wolontariusze przed maturą odwiedzili burmistrza

26 kw.
Porozumienie o współpracy 11 radnych w nowej...

Porozumienie o współpracy 11 radnych w nowej Radzie Miejskiej Turku....

26 kw.
Listy do redakcji: Przestańmy wojować,...

Listy do redakcji: Przestańmy wojować, zacznijmy budować

26 kw.
Andrzej Jarek: Czy można oszukać Turkowski lud?

Andrzej Jarek: Czy można oszukać Turkowski lud?

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama