wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Turkowianie zbadali płuca

Turkowianie zbadali płuca
 

Wczoraj, 21 września 2015 r., w Urzędzie Miejskim w Turku ponad 100 mieszkańców Turku i okolic bezpłatnie zbadało sprawność swoich płuc. Badanie rentgenowskie połączone z badaniem spirometrycznym zorganizował Burmistrz Miasta Turek wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Wojewódzkim Specjalistycznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza.

Badania przeznaczone były dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. Wystarczyło okazać dowód osobisty lub ważną legitymację ubezpieczeniową. Z badania rentgenowskiego klatki piersiowej skorzystało dokładnie 105 pacjentów, a spirometrię płuc wykonało 85 osób. Wyniki spirometrii pacjenci otrzymywali do ręki, zaraz po jej wykonaniu, natomiast zdjęcie i wyniki RTG klatki piersiowej zostaną przesłane za około cztery tygodnie na podane przez pacjentów adresy, po ich analizie przez specjalistów.

reklama

Warto przypomnieć, że przeprowadzone w czerwcu br. badanie jelita grubego zgromadziło blisko 200 osób, a na badaniach profilaktycznych gruczołu krokowego pojawiło się niemal 100 mężczyzn. Liczna obecność turowian zgłaszających się na bezpłatne badania świadczy o tym, jak wielka potrzeba jest prowadzenia działań związanych z profilaktyczną ochroną zdrowia.

Najbliższym bezpłatnym badaniem organizowanym przez Burmistrza Miasta Turku będzie badanie mammograficzne, które odbędzie się w najbliższą środę, 30 września.  O kolejnych będziemy na bieżąco informować.
 
materiał prasowy

Podobne artykuły

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

5 czerw.
Darmowe badania mammograficzne.

Darmowe badania mammograficzne.

23-08-2019
Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

18-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama