sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Turku

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Turku
 

W najbliższy weekend w całej Polsce obchodzona będzie 34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W ramach corocznej akcji „Marsz Pamięci”, ulicami naszego miasta przejdzie pochód ku pamięci ofiar komunizmu.

Wydarzenie będzie uczczeniem – bolesnej dla wielu osób – rocznicy 13 grudnia 1981 roku. 34 lata temu, w nocy z 12 na 13 grudnia w Polsce wprowadzony został przez Wojskową Radę Ocalenia Narodowego stan wojenny, a mieszkańcy naszego kraju musieli borykać się z tą trudną sytuacją do lipca 1983 roku.

reklama

Aby zdarzenia tamtych dni nie popadły w zapomnienie, na terenie Polski odbędą się „Marsze Pamięci” Akcja ta nie ominie także Turku. Do udziału w niej zaproszeni zostali mieszkańcy miasta i okolic, poczty sztandarowe zakładów pracy, organizacji samorządowych, zawodowych, społecznych, związkowych, szkół i stowarzyszeń. Uczestnicy obchodów w niedzielny wieczór, o 16:45 zgromadzą się na Placu Wojska Polskiego. Potem nastąpi przemarsz ulicami miasta do kościoła św. Barbary, gdzie o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza św. za Ojczyznę.
 

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Marsz Pamięci odwołany!

Listy do redakcji: Marsz Pamięci odwołany!

09-12-2020
Listy do redakcji: 40-lecie powstania...

Listy do redakcji: 40-lecie powstania "Solidarności"

26-08-2020
Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

14-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama