niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Marszem uczcili ofiary grudnia

Marszem uczcili ofiary grudnia - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dziś w całej Polsce obchodzona jest 34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W ramach corocznej akcji „Marsz Pamięci”, ulicami naszego miasta przeszedł pochód ku pamięci ofiar komunizmu.

Wydarzenie było uczczeniem – bolesnej dla wielu osób – rocznicy 13 grudnia 1981 roku. 34 lata temu, w nocy z 12 na 13 grudnia w Polsce wprowadzony został przez Wojskową Radę Ocalenia Narodowego stan wojenny, a mieszkańcy naszego kraju musieli borykać się z tą trudną sytuacją do lipca 1983 roku.

reklama

Aby zdarzenia tamtych dni nie popadły w zapomnienie, na terenie Polski odbyły się „Marsze Pamięci” Akcja ta nie ominęła także Turku. Do udziału w niej zaproszeni zostali mieszkańcy miasta i okolic, poczty sztandarowe zakładów pracy, organizacji samorządowych, zawodowych, społecznych, związkowych, szkół i stowarzyszeń. Uczestnicy obchodów w niedzielny wieczór, 13 grudnia, zgromadzili się na Placu Wojska Polskiego.

Uczestnicy „Marszu Pamięci” przemaszerowali ul. Kolską, Kolską Szosą, Armii Krajowej, Broniewskiego i kard. S. Wyszyńskiego. Działanie to było symbolicznym sposobem złożenia hołdu osobom, które zdobyły się na wiele poświeceń po to, by możliwe było zbudowanie wolnej Polski. Uczestnicy wydarzenia udali się na mszę św. odprawioną w kościele pw. Św. Barbary.

Podobne artykuły

Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

14-12-2019
13 grudnia Marsz Pamięci przejdzie ulicami Turku

13 grudnia Marsz Pamięci przejdzie ulicami Turku

11-12-2019
A.Wojtkowiak: 13 grudnia 2017 czyli...

A.Wojtkowiak: 13 grudnia 2017 czyli "PiSokracja" i...

19-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama