sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

17°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Marsz Pamięci odwołany!

Listy do redakcji: Marsz Pamięci odwołany!
 

Zbliżamy się do 39 rocznicy tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. Pogłębiona refleksja nad bolesnymi doświadczeniami tamtego czasu jest przedmiotem badań historyków, którzy zabiegają o godne upamiętnienie ofiar stanu wojennego. Osoby, które ucierpiały w wyniku represji reżimu komunistycznego w czasie PRL-u, potrzebują naszej modlitwy. Wspominając to wydarzenie, jak zawsze modlić się będziemy za autentycznych bohaterów tamtych dni, tych zmarłych i tych dzisiaj żyjących.

Patrząc na to wydarzenie z perspektywy trzydziestu dziewięciu lat, potrafimy łatwiej rozpoznać prawdziwych bohaterów, synów i córki naszej Ojczyzny. Równocześnie bolejemy nad tym, że zostały przez niektórych przywódców zniekształcone ideały ‘Solidarności’ i że wiele zmian poszło w niewłaściwym kierunku.

reklama

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia wynikające z rozporządzenia RM w zakresie liczby osób w zgromadzeniach Marsz Pamięci się nie odbędzie.

W imieniu Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” w Turku zapraszamy 13 grudnia na godz. 18 00 do kościoła p/w św. Barbary na Mszę św. w intencji ofiar wprowadzenia stanu wojennego w naszej ojczyźnie w 1981 roku, a także za wszystkich, którzy w naszej historii doświadczali dla Polski cierpienia w prześladowaniu, podejmowali trud i wysiłek, a nawet poświęcili swoje życie w obronie słusznych praw, aby ich poświęcenie było zawsze doceniane przez obecne i przyszłe pokolenia Polaków.

Dziś, kiedy w dobie pandemii w ramach proaborcyjnych manifestacji niosących zagrożenie dla zdrowia i życia naszego społeczeństwa, zbezczeszcza się pamięć ofiar grudniowej masakry na Wybrzeżu 1970 roku, nasilają się profanację najświętszych dla katolików symboli religijnych, znieważa się świętego Jan Paweł II w najnowszej historii Polski i świata promotora idei wolności ludzi i narodów, niszczone są pomniki, atakowani są ludzie, którzy się temu przeciwstawiają, trzeba nam modlitwy o opamiętanie. Prawo jednych nie może deptać praw drugich.

reklama

Dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń sprzed 39 lat, Instytut Pamięci Narodowej zachęca jak co roku do postawienia w dniu 13 grudnia o godz.19:30 w oknach naszych domów i instytucjach, światełka wolności.

Światełko wolności można też zapalić wirtualnie na swiatlowolnosci.ipn.gov.pl

Przewodniczący Rady Oddziału
NSZZ „Solidarność” w Turku
Andrzej Kałużny

 

Podobne artykuły

Listy do redakcji: 40-lecie powstania...

Listy do redakcji: 40-lecie powstania "Solidarności"

26-08-2020
Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

14-12-2019
13 grudnia Marsz Pamięci przejdzie ulicami Turku

13 grudnia Marsz Pamięci przejdzie ulicami Turku

11-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama