wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Podsumowali kolejny rok działalności WOPR

Podsumowali kolejny rok działalności WOPR
 

Wczoraj w Sali Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych w Turku, miało miejsce III Walne Zebranie Członków WOPR Województwa Wielkopolskiego Oddziału Miejsko-Powiatowego w Turku.
Po oficjalnym otwarciu zebrania i przywitaniu wszystkich obecnych wybrano przewodniczącego i protokolanta Walnego Zebrania Członków, następnie wybrano Komisje Mandatowo – Skrutacyjną oraz dokonano wyboru Komisji Uchwał i Wniosków.

Prezes Zarządu Józef Ścibor podsumował kolejny rok działalności WOPR w Turku i Powiecie Tureckim Oddziału Miejsko – Powiatowego WOPR w roku 2015. Ważnymi punktami sprawozdania były działania WOPR podjęte  na terenie powiatu. Członkowie zorganizowali m.in. naukę pływania dla dzieci miasta Turku – Konrad Urbańczyk i Wojciech Szymański. Organizowano również kursy: „Kwalifikowana Pierwsza Pomoc”, „Kurs Młodszego Ratownika WOPR” czy choćby „Kurs Ratownika Wodnego MSW”.
W 11 szkołach Miasta Turku i powiatu turkowskiego odbyły się prezentacje pt: „Środowisko – nasze wspólne dobro” i „Bezpieczna woda”, w których uczestniczyło 1470 uczniów. Ratownicy WOPRu brali udział w asekuracji triathlonu nad zbiornikiem Przykona i w asekuracji powiatowego spływu kajakowego rzeką Wartą. W charakterze ratowników pierwszej pomocy przedmedycznej obecni byli również podczas Biegu Niepodległości na 10 km.  Utworzono drużynę ratowników na terenie miejscowości Kawęczyn i rozmawiano także o utworzeniu drużyny ratowników nad zbiornikiem Jeziorsko. Działalność ratowników oczywiście nie kończy się na wymienionych działaniach, to tylko najważniejsze działania podjęte przez ratowników.

reklama

Podjęto również uchwałę w sprawie zgłoszenia WOPR do Krajowego Rejestru Sądowego i przedstawiono wnioski dotyczące m.in. zacieśnienia współpracy z Fundacją „Złota Godzina” i kontynuowania pogadanek na temat „Bezpieczna woda i ochrona środowiska w szkołach podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Tureckiego.

Bliżej końca zebrania Młodsi Ratownicy WOPR złożyli tradycyjne przyrzeczenie, a młodym, ambitnym i odważnym ratownikom wręczono Certyfikaty Ratownika Wodnego WOPR i nagród.
Zebranie zakończono wolnymi wnioskami wszystkich obecnych osób.

go

Podobne artykuły

Dzień Ratownika: Podziękowania za wieloletnią...

Dzień Ratownika: Podziękowania za wieloletnią pracę...

30 czerw.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku...

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku zaprasza...

30-06-2020
Wyjątkowe podziękowania dla wolontariuszy -...

Wyjątkowe podziękowania dla wolontariuszy - absolwentów

24-04-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama