wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Wspomnienia pani Danuty Chmielewskiej

Wspomnienia pani Danuty Chmielewskiej
 

11 lutego 2016 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku odbyło się spotkanie edukacyjne z przedstawicielką Koła Terenowego Związku Sybiraków - panią Danutą Chmielewską, poświęcone 76 rocznicy masowych deportacji na Sybir. Jego celem było przekazanie uczniom wiedzy o dramatycznych losach Polaków wywiezionych w latach 40. XX wieku w głąb Związku Radzieckiego.

Pani Chmielewska opowiedziała młodzieży o traumatycznych doświadczeniach, które dotknęły ją i jej rodzinę na „nieludzkiej ziemi”. O wyczerpującej podróży na miejsce zsyłki, warunkach życia w łagrze, głodzie, syberyjskich mrozach, ciężkiej pracy i o postawie matek walczących o życie swoich dzieci.

reklama

Spotkanie z przedstawicielką Związku Sybiraków było dla uczniów cenną lekcją historii. Jej wspomnienia wzruszyły i zainteresowały młodzież, skłoniły do pytań i refleksji. Bukiet kwiatów wręczony pani Danucie Chmielewskiej był wyrazem wdzięczności za przekazanie wiedzy o martyrologii Polaków i za podzielenie się własnymi doświadczeniami.

materiał prasowy ZST w Turku

Podobne artykuły

Młodzież ZST zakończyła rok szkolny

Młodzież ZST zakończyła rok szkolny

27-06-2014
Przedstawiciele ŁSSE z wizytą w ZST

Przedstawiciele ŁSSE z wizytą w ZST

28-02-2014
W ZST świętowali Dzień Życzliwości

W ZST świętowali Dzień Życzliwości

22-11-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama