Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

15°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Leszek Żebrowski opowie o Żołnierzach Wyklętych

Leszek Żebrowski opowie o Żołnierzach Wyklętych
 

Marzec to czas, gdy wiele mówi się o tych, o których milczano przez wiele dekad – o Żołnierzach Wyklętych. Wiedzę na temat ich działań może poszerzyć podczas piątkowego spotkania z Leszkiem Żebrowskim w Muzeum Miasta Turku. Początek o godz. 16:00.

Spotkanie poświęcone zostanie zagadnieniom walk antykomunistycznego podziemia zbrojnego po 1944 roku. O Żołnierzach Wyklętych opowie Leszek Żebrowski, działacz społeczno-polityczny, publicysta historyczny, ekonomista, prowadzący od dziesiątek lat badania dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945. Działacz opozycji antykomunistycznej, z którego tekstami można było się zapoznać w takich pismach, jak „Nasz Dziennik”, „Nasza Polska”, „Nowy Świat” i „Gazeta Polska”, „Historia Do Rzeczy” itd, znany też z wizyt na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

reklama

Na spotkanie z Leszkiem Żebrowskim zaprasza Stowarzyszenie „Turkowscy Patrioci” i Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

AW

Leszek Żebrowski opowie o Żołnierzach Wyklętych

Podobne artykuły

Pracownicy muzeum opowiadali o

Pracownicy muzeum opowiadali o "Żołnierzach Wyklętych"

4 mrz.
Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach dla...

Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach dla Żołnierzy...

2 mrz.
Pamięć o Żołnierzach Wyklętych wieczne żywa

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych wieczne żywa

2 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama