środa 23 czerwca 2021

Albina, Wandy, Zenona

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Pasowanie na czytelnika w "Czwórce"

Pasowanie na czytelnika w
 

Pod hasłem „Lubię czytać” we wtorek, 22 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelników biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim pierwszoklasiści otrzymali Dyplomy Pasowania będące oznaką przynależności do grona czytelników, obejrzeli inscenizację pt. „W książkowej krainie” przygotowaną przez uczniów z klasy IVc pod opieką pani Marii Olejarczuk. Młodzi aktorzy z wdziękiem wcielili się w role bajkowych postaci, które opowiadały o korzyściach płynących z czytania książek, zachęcając tym samym do wypożyczania książek z biblioteki. Następnie bibliotekarki szkolne dokonały pasowania, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, w której obiecali godnie sprawować obowiązki czytelnika. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Uczniowie klas I otrzymali również w prezencie Dyplomy Pasowania, zakładki do książek wykonane przez uczniów klas starszych oraz listy skierowane do rodziców promujące akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

reklama

Od tej chwili pierwszoklasiści są stałymi bywalcami biblioteki, która w tym roku szkolnym wzbogaciła się o dodatkowe książki dla dzieci w ramach programu „Książki naszych marzeń”.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Książki z biblioteki z dostawą do domu

Książki z biblioteki z dostawą do domu

21 czerw.
Tydzień bibliotek w Centrum Kultury Biblioteka...

Tydzień bibliotek w Centrum Kultury Biblioteka...

20 maj.
Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama