piątek 30 października 2020

Angeli, Przemysława, Zenobii

reklama

Golcowie, Zeus, disco i sport. Dni Turku i Gminy Turek już w ten weekend

Golcowie, Zeus, disco i sport. Dni Turku i Gminy Turek już w ten weekend
 

„Wskrzeszone” w ubiegłym roku Dni Turku, organizowane wspólnie z Gminą Turek, okazały się sukcesem. Mieszkańcy chcą spędzać czas na wspólnej zabawie, w gronie bliskich i znajomych uczestniczyć w koncertach gwiazd muzyki. Tych i tym razem nie zabraknie, a największych tłumów na terenie OSiRu przy ul. Armii Krajowej można spodziewać się oczywiście na występie Golec uOrkiestry.

Już na ten weekend, 27-29 maja 2016 r., zapraszamy mieszkańców Turku i Gminy Turek oraz gości na Dni Turku i Gminy Turek. Na wszystkich czekać będzie moc atrakcji. Organizatorami imprezy są Gmina Miejska Turek i Gmina Turek. Doroczne święto miasta i gminy odbywać się będzie głównie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej 1.

Dni Turku i Gminy Turek rozpoczynają się w piątek, 27 maja. Po godz. 16.00 na terenie OSiR ruszy akcja promocyjna głosowania na Turek w konkursie „Podwórko NIVEA”, zaś po godz. 18.00 na scenie rozbrzmiewać będą kapele, biorące udział w VI Prezentacjach Zespołów Weselnych „ChałTURa” 2016. Impreza trwać będzie do północy.

reklama

Tak bawiono się podczas Dni Turku i Gminy Turek w ubiegłym roku

W sobotę, 28 maja, o godz. 10.00 wystartuje II Rajd Rowerowy po Turku i Gminie Turek. Uczestnicy wyruszą z parkingu leśnego przy ul. Chopina/Kaczmarskiego, trasą długości blisko 20km, wytyczoną dla użytkowników różnych rowerów, o każdym stopniu umiejętności. W trakcie 4-godzinnej wycieczki rajdowicze będą mieli okazję posłuchać opowiadań przewodników oraz wziąć udział w QUIZIE turystycznym z nagrodami. Dobrze, aby byli zaopatrzeni w lornetki. Wspólną przejażdżkę, około godz. 14.00, zakończy pieczenie kiełbasek, które zapewniają Organizatorzy.

reklama

W tym samym czasie (od godz. 10.00) na OSiR przy ul. Armii Krajowej trwać będzie Grand Prix Wielkopolski w Siatkówce Plażowej, zaś od godz. 11.00 na kortach przy ulicach Sportowej i Armii Krajowej rozgrywany będzie Turniej Tenisa Ziemnego. Z kolei o godz. 17.00 sprzed Szkoły Podstawowej nr 5 wyruszy V Tur Walking - rajd pieszy.

Również po godz. 17.00 na OSiR przy Armii Krajowej, na scenie rozstrzygnięty zostanie konkurs kronikarski „O pióro Galla Anonima” na najstarszą kronikę dokumentującą działalność podmiotów Miasta oraz konkurs na legendę o turze dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. O godz. 18:00 na scenie pojawi się pierwsza muzyczna gwiazda tego wieczoru – popularny raper Zeus.

Po hip-hopie przyjdzie czas na nieco inną muzykę i innych wykonawców. Przed turkowską publicznością wystąpi doskonale wszystkim znany zespół Poparzeni Kawą Trzy. Będzie to świetna okazja, by na żywo usłyszeć takie przeboje, jak „Byłaś dla mnie wszystkim” czy „Wezmę Cię”.

Sobotnie imprezowanie zwieńczy solidna dawka muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Gości Dni Turku i Gminy Turek bawić będzie wiecznie uśmiechnięty, pełen pozytywnej energii Tomasz Niecik.

Sobota zapewni nam wiele emocji, ale w niedzielę będzie ich zapewne jeszcze więcej. Niedzielny blok sportowy rozpocznie się po godz. 10.00 Turniejem Piłki Nożnej na Orliku przy Gimnazjum nr 1. Po godz. 11.00 rozpoczną się mecze półfinałowe Turnieju Tenisa Ziemnego (finał zaplanowany jest na godz. 17.00). Atrakcje sceniczne wystartują od godz. 16.00 zabawami dla dzieci.

O godz. 17:00 nastąpi wzruszający dla niejednego rodzica moment wręczenia stypendiów Burmistrza Turku i Wójta Gminy Turek. Gdy młodzi-zdolni zostaną nagrodzeni, na scenie pojawią się wiecznie młodzi i też niesamowicie utalentowani muzycy grupy Czarno-Czarni. Czy turkowianki pokażą im swoje nogi?

Na godz. 20:00 zaplanowano koncert zespołu, który od lat jest w gronie najpopularniejszych grup w Polsce. Na ich koncertach zawsze są tysiące ludzi. Jak magnes działają na publiczność takie hity, jak „Lornetka”, „Ściernisko”, „Słodycze” czy „Crazy is my life”. Dni Turku i Gminy Turek zwieńczy show, które zaserwuje nam Golec uOrkiestra.

Dni Turku i Gminy Turek to oczywiście nie tylko koncerty. Innych atrakcji też nie zabraknie. Przez sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja, będzie można zagłosować na Turek w konkursie „Podwórko NIVEA”. Dodatkowo w trakcie Dni Turku i Gminy Turek odbywać się będzie zlot samochodów gastronomicznych - Food Truck Attack. Na uczestników imprezy będą czekać liczne stoiska oraz darmowa fotobudka, zaś wesołe miasteczko zapewni mocnych wrażeń.

 

Podobne artykuły

Dni Turku i Gminy Turek odwołane

Dni Turku i Gminy Turek odwołane

7 kw.
Turniej Siatkówki Policjantów i Nordic Walking...

Turniej Siatkówki Policjantów i Nordic Walking na...

23-06-2019
Sportowy początek Dni Turku i Gminy Turek 2019

Sportowy początek Dni Turku i Gminy Turek 2019

22-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama